Čtvrtek, 22. února , 2024

Cviky na nohy II.díl

Autor obrázku: Peter Busse

K hezkým nohám, které chcete v létě jistě mít vám dopomohou další z cviků na štíhlé nohy. Vyzkoušejte je a budete mile překvapeny!

Koleno za koleno

Je to jeden z nejefektivnějších cviků na vnitřní stehenní svaly. Výchozí pozice je na kolenou a předloktí. Pozor, abyste se neprohýbali v zádech a také nebyli zavěšení v ramenech, zkrátka nesmíte být nijak prohnutí. Zvedněte pokrčené jedno koleno, jež opět svírá úhel 90. A pohybujte nahoru a dolů šikmo za druhou nohu.

Kmity nohou

Další cvik na vnitřní svalstvo, které je mnohdy posilováno nejméně. Lehněte si na bok. Zastrčte břicho hýždě. Hlavu volně položte. Horní nohu pokrčte a položte dopředu přes druhou. Spodní nohu zvedněte do výšky asi tak 30 cm a kmitejte. Měli byste opravdu cítit, že Vám pracuje i vnitřní strana spolu s dalšími svaly.

Stlačování míče koleny

Tento cvik můžete provádět například u televize, učení, či jiných aktivit. Sedněte si, nohy mějte v pravém úhlu, mezi ně si vložte míč a stlačte. Měli byste vydržet minimálně 20 sekund. Postupně tuto dobu navyšujte.

Lokty do kolen

Tento cvik je poměrně náročný, ale věřím, že jej zvládnete. Sepněte si ruce, jako byste se chtěli pomodlit a přesuňte je mezi kolena. Lokty tlačí do kolen a kolena na lokty, tím se zvýší záběr na jak stehenní tak i hýžďové svaly. V této pozici budete dělat něco jako dřepy, ale spíše se jedná o opakované zvedání pánve a zpět.

Roznožování

Postavte se s mírně rozkročenýma nohama a držte rovná záda. Můžete se přidržovat zdi nebo sepnout ruce a držte před sebou. Špička směřuje dopředu. Nohu zvedněte tak do 45°a pár sekund vydržte. Při každém pohybu nevyužívejte švihu nýbrž pomalého tahu, aby pracovaly Vaše svaly.

Skákání na místě

Tento cvik můžete zároveň použít na rozehřátí jako kardio. Postavte se a povolte kolena. Skákejte na místě (nohy od sebe a k sobě).

Comments are closed.

Scroll To Top