Středa, 4. října , 2023

Cviky na nohy I.díl

Autor obrázku: Peter

Trápí vás silnější nohy a nevíte co dělat? Jednou možností je vzít si boty na podpatku, ale ty všechno nemohou vyřešit, takže jsem připravila seznam několika cviků především na stehenní svalstvo, při mnoha cvicích však zapojujete i hýžďové svalstvo, což je jen dobře.

Výpady

Samozřejmě ten nejúčinnější cvik, který je jako první uvedený v každém článku o posilování nohou. Čím delší krok uděláte, tím více namáháte svaly, ale rozhodně není cílem udělat ze stoje přímo gymnastickou šňůru.

Dřepy

Pokud tento cvik vcelku zopakujete přibližně 100krát s menšími přestávkami může to být náhrada kardio cvičení. Pokud budete cvičit podle nějakého plánu, abyste zpevnili celé tělo, tak si na každý cvik dejte čas tak minutu. Chcete-li se zabývat jen nohama, pak začněte jeden den s padesáti dřepy a každý den si přidejte pět, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Můžete se také udělat dřep, zůstat v dolní pozici a mírně kmitat třeba 5krát a zase zpět.

Chůze v podřepu

Jedná se o další typ, jak naložit se dřepy. Udělejte dřep a pochodujte vpřed a vzad.

Sed ve vzduchu

Záda si opřete o stěnu nebo o skříň, nohy před sebe a sedněte si. Nohy stále svírají pravý úhel a záda jsou rovná. To samé můžete dělat i na záchodě, když si nedosednete úplně na prkýnko.

Výkopy do stran s dřepy

Stojíme s nohama mírně od sebe a začneme dřepem, zpět nahoru a pokrčenou nohou vykopneme do jedné strany. Noha by neměla být před vámi, ale skutečně do boku. Špičku přitom tlačte k sobě a patou do země. Poté uděláme opět dřep a následně druhou nohou uděláme to samé. Tuto sestavu opakujeme minutu.

Zvedání jedné nohy

Ležíme na boku buď se opíráme o loket, nebo ležíme celým tělem na zemi. Nohy leží na sobě a jednou vykopáváme do vzduchu a zpět. To samé opakujeme na druhou stranu.

Comments are closed.

Scroll To Top