Úterý, 5. března , 2024

Chcete být herečkou? Jděte si za tím

Pokud vás baví hraní a ráda byste se stala herečkou, je potřeba někde začít. Nejdůležitější je mít talent a zdravé sebevědomí. Musíte si věřit, že na to máte. Začněte v nějakém dramatickém kroužku, nebo rovnou vyzkoušejte divadlo. Pokud se teprve rozhodujete na jakou školu jít a chcete se stát herečkou, pak je DAMU jasná volba.

Jak se stát herečkou? Pokud chcete být herečkou a nemáte na to potřebnou školu, zkoušejte alespoň castingy, třeba si vás někdo všimne, protože svým hereckým výkonem zaujmete. Být herečkou není vůbec jednoduché a bez talentu se to neobejde.

K tomu, abyste se mohla dělat své vysněné povolání je nutné, být pohybově nadaná a nemít žádnou vadu na řeči. O kráse to zas až tak není, herci jsou různí a nemusí být nutně krásní. Pokud budete hledat inspiraci pro své umění, pak ji hledejte například v divadlech, kde sledujte herce i z profesního hlediska a ne jen jako divák.

Začít se dá i jako komparz, kde se dá mnohé obkoukat a zjistit, jak se věci mají, jaké to je skutečně na place a co se od herců žádá. Je to dobrá škola a skvělá cesta k tomu, dostat se dál. Za natáčení komparzu si také můžete něco vydělat, proto radím do toho jít.

Neděste se castingů. Jsou dlouhé a náročné a ne vždy přinesou úspěch. Jděte na ně s pocitem, že na to máte, sebevědomí je v tomto případě nesmírně důležité, protože pokud na casting přijdete skleslá s tím, že tu trčíte tolik hodin naprosto zbytečně, protože kolem sebe máte tolik nadějných uchazečů, nikdy to nemůže vyjít.

Předvádějte se a ukažte, že co se vám řekne, zahrajete, trénujte si role doma před zrcadlem a nestyďte se. Pokud jste ostýchaví, nebo trémisté, radíme poohlédnout se po jiné práci. Herečka musí umět ukázat, co se po ní chce.

Comments are closed.

Scroll To Top