Úterý, 23. dubna , 2024

Jak se vyhnout jo-jo efektu

Jo-jo efekt asi poznal každý, kdo se pokoušel zhubnout a nakonec se mu to i povedlo, ale časem opět nabral a někdy i více kilogramů, než měl před tím. Jo-jo efekt je strašákem, kterého se bojí každý, kdo touží potom, aby zhubl a definitivně se tak zbavil přebytečných kilogramů, které si v žádném případě nepřeje nabrat zpátky.

Jak se vyhnout jo-jo efektu? Pokud jste zhubli a to buď tvrdou dřinou, nebo jakoukoliv dietou, pak na sobě nepřestávejte pracovat, naopak nepolevujte a snažte se udělat maximum proto, abyste se na své váze udrželi. Pokud jste zhubli pomocí diety, pak je třeba jí dodržovat i nadále, nikoliv, začít jíst jako dříve.

Bude to pro vás velký boj, ale pokud nad sebou chcete zvítězit, budete muset bojovat a nevzdávat se. Odměnou za to vše vám bude postava, kterou vám bude nejeden člověk závidět a i vy sami se díky tomu budete cítit dobře. Nevzdávejte boj, když už máte tak pěkně našlápnuto.

Recept na to, jak zhubnout bez jo-jo efektu není, protože proto, abyste zhubli, je třeba něco udělat, pakliže to něco přestanete dělat, pak se vrátíte opět tam, kde jste byli. Jednou jste se dali na hubnutí, tak se u toho snažte vydržet, když už se vám to povedlo.

Bohužel ne každý z nás se rodí s ideální postavou a spousta z nás proto, aby jí měla, musí něco udělat a to něco, není rozhodně málo. Chce to buď cvičit, nebo držet dietu, nejlépe však dodržovat obojí. Strava i cvičení jsou pro dokonalou postavu velice důležité.

Je to o tom sem tam si něco odříci. Člověk si na to časem i zvykne a nebude mu to dělat až takový problém, jaký s tím měl v začátcích. Samozřejmě nikdo netvrdí, že už v životě si nesmíte dát čokoládu. Můžete, ale všeho s mírou, rozhodně nesnězte celou tabulku na posezení.

Comments are closed.

Scroll To Top