Čtvrtek, 22. února , 2024

Giorgio Armani

Luxusních značek na světě není mnoho, nicméně ta, která nese jméno ARMANI, tam jistě patří. A nejen že patří, spolu se značkou Chanel tvoří vrchol veškerého luxusu na naší planetě.

Nikdy není pozdě, stačí mít vytrvalost a disciplínu

Giorgio Armani může být také velice inspirativní osobou pro všechny, co si chtějí splnit své sny. On totiž založil vlastní značku až ve svých 40 letech. Předtím pracoval jako módní návrhář pro Cerruti a Ungaro. Za svůj životní úspěch vděčí své vytrvalosti a disciplíně.

Pokud bychom měli charakterizovat Armaniho práci globálně, použili bychom motto „vždy jen to nejlepší“. Tvorba Armaniho fascinuje prostou elegancí spojenou s luxusními materiály.

Podpora Sergia Galeottiho

Giorgio Armani se narodil 11. července roku 1934 v italské Piacenze. Neprožil nějak závratné dětství, důležitější momenty nastaly až v době, kdy začal pracovat jako módní návrhář u Cerrutiho. Zde potkal se svým velice blízkým přítelem Sergiem Galeottim, s jehož výraznou podporou o něco později zakládá vlastní značku.

Sako Armani, symbol majetných

První prvek z bohaté Armaniho nabídky zboží bylo pánské sako, o něco později i jako dámská varianta. Tato saka se následně stala jakýmsi symbolem zbohatlíků.

Velký zlom v jeho kariéře nastal v roce 1980, kdy v jeho oblecích hrál hlavní roli Richard Gere ve filmu Americký gigolo, což poskytlo potřebnou půdu pro rozvoj značky v Hollywoodu.

Logo

Logo luxusní značky Armani se sestává z iniciál Giorgia a orla, pod jehož křídly se soustřeďuje celkem sedm základních kolekcí:

  • Giorgio Armani je klasická dámská a pánská konfekce
  • Emporio Armani značí konfekci pro mladé
  • Armani Junior je móda pro děti zhruba do věku 14 let
  • A/X Armani exchange speciální řada určená pro severoamerický a asijský trh
  • Armani Collezioni móda pro vybrané obchodníky s oblečením
  • Armani Jeans, což zahrnuje džíny, košile a sportovní oblečení
  • Armani Privé je klasická a reprezentativní móda Armaniho domu

Armani je všudypřítomný

Mimo kolence oblečení se značka Armani vyskytuje ve všech oblastech zboží. Vůně a parfémy si lze pořídit z Armani Profumi, odpočinout si lze v kavárnách Armani Nobu. Armani Casa zahrnuje nábytek a veškeré doplňky do domu, koupit si možno i květinové dekorace z řady Armani Fiori a například chutné pralinky jsou k dostání pod značkou Armani Dolci. Zajímá-li vás literatura, oceníte knihy v značkovém knihkupectví Armani Libri.

Smrt přítele

Nepříjemný okamžik zažil Armani v roce 1985, kdy na AIDS umírá jeho dlouholetý přítel a současně i společník Galeotti.

Stop mentální anorexii

Giorgio byl a je návrhářem, který například při svých přehlídkách odmítl extra hubené modelky. Stalo se tak krátce po tom, co na mentální anorexii zemřela brazilská modelka Ana Carolina Reston. V roce 2006, kdy se konaly Zimní olympijské hry v italském Turíně, navrhoval oblečení pro italské reprezentanty.

Řada jmen hvězd, které obléká, je téměř nekonečná, lze jmenovat například světoznámé fotbalisty jako je Ronaldo, Kaká, Figo, Ševčenko a další.

Stručně a jasně vystihl Giorgio Armaniho časopis Forbes, který jej označil jako nejúspěšnějšího módního návrháře na světě.

Comments are closed.

Scroll To Top