Úterý, 5. března , 2024

Cvičení na bříško 2. díl

Zvedání nohou do boku

Tento cvik se opět provádí vleže, ovšem na boku. Dejte si opravdu pozor, aby Vaše tělo bylo v rovině. Opět zatáhněte bříško i zadeček, který mírně podsaďte. Nyní jsou dvě možnosti. Buď zvednete spojené nohy nad zem a zpět nebo zvednete obě nohy co nejvýše, ale zase to nepřehánějte, a vrchní nohu opakovaně zvedejte výš a zpátky povolte ke druhé, po celou dobu cvičení ani jednu nohu nepokládejte.

Zkracovačky do stran

Tento cvik je na stejném principu jako zkracovačky popsané v prvním díle, ovšem u tohoto cviku posilujete šikmé svaly břišní. Ruce tedy dáme v týl a přibližujeme loket vždy k opačnému kolenu, při tom se snažíme druhou ruku držet u země, popřípadě si ji můžeme upažit a položit na zem, každopádně byste měli cítit, že posilujete mimo přímé břišní svaly také ty šikmé.

Kolo vleže

Lehneme si na záda, nohy v pravém úhlu zvedneme nad zem a ruce dáme v týl. Lopatky odlepíme od země a střídavě přitahujeme lokty k opačným kolenům. Jednu nohu vždy mírně přitáhněte a druhou propněte. Mnoho lidí tento cvik nemá rádo, protože neudrží rovnováhu a někdy cítí, jak jim praskají klouby. Ovšem nemusíte propnutou nohu držet nad zemí, stačí, když bude ve vzduchu, takže může se zemí svírat úhel 45°cvik, tudíž bude stejně efektivní a méně náročný na držení rovnováhy.

Zkracovačky s nohama ve vzduchu

Tento cvik se opět provádí vleže na zádech. Nohy v pravém úhlu zvedneme nad zem, lopatky taktéž a kmitáme.

Úklony s nohama ve vzduchu

Základ je stejný jako u předešlého cviku, ovšem zabírají především šikmé břišní svaly. Jednu ruku necháme za hlavou a druhou dáme podél těla, ale držíme stále nad zemí. Nyní provádíme úklony, snažte se stále držet v rovině a nezvedat hlavu do strany. Při úklonech skutečně cítíte šíkmé svalstvo.

Comments are closed.

Scroll To Top