Neděle, 3. března , 2024

Cviky na bříško – 1. díl

Vyzkoušeli jste cviky na paže? Tak jdeme dál! Jedna z nejproblematičtějších partií je snad u každé ženy bříško. Do plavek nám tuky překáží, jak si utáhneme kalhoty páskem, nemůžeme si dovolit ani tričko, které by nás obepínalo, nemluvě o těch kratších. Myslím, že každá z Vás by dokázala přispět dalším negativem.

Sklapovačky

Lehněte si na záda, kolena svírají úhel 90°, chodidla jsou položená na zemi. Ruce si dejte za hlavu a dbejte na to, aby lokty nesměřovaly vzhůru či v před, stále by měly mířit do stran. Hlavu netahejte vpřed, měla by stále být v jedné linii. Bedra drže u země. S výdechem se zvedejte, pomalu odlepujte lopatky od země a můžete se buď zpátky pokládat na zem anebo si tento cvik poněkud ztížit a stále držet lopatky nad zemí a konat kmitavý ovšem stále pomalý pohyb. Rozhodně nedělejte tento cvik 20krát rychle radši 10krát, ale pomalu, aby se zapojily opravdu všechny svaly.

Vzpor na loktech

Opřete se o předloktí a postavte se na špičky. Dbejte na to, abyste se neprohýbali v bedrech. Zatáhněte zadeček i bříško a drže minimálně 30sekund. S každým dnem si můžete přidávat po pěti vteřinách. I když se vám zdá, že už nemůžete, snažte stále držet zpevněné tělo a nepropadat se v ramenech.

Zvedání pánve

Lehněte si na záda. Rovné nohy zvedněte ke stropu a opakovaně zvedejte pánev. Nejedná se o nijak velký pohyb, ale měli byste cítit především spodní část bříška, se kterou má většina žen či dívek problémy. Ruce si můžete dát podél těla, ovšem budete to mít o dost snadnější, pokud chcete naplno zabírat, což byste měli, dejte si ruce v týl. Tento cvik zopakujte třeba jen 10x, ale o to poctivější práci vykonáte.

Comments are closed.

Scroll To Top