Úterý, 23. dubna , 2024

Cviky na paže

Autor obrázku: Soffie Hicks

Zacvičte si pro krásné paže, které budete celé léto pyšně vystavovat na odiv!

Triceps

Mnoho žen není spokojeno s povadlou kůží na spodní části paží, kde se právě nachází triceps, proto byste neměli zapomínat při posilování ani na tuto část. Při posilování nejen těchto svalů dbejte o to, abyste opravdu cítily svaly, které právě chcete posilovat, pak cvik provádíte správně.

Zvedání rukou za zády

Tento cvik se může provádět ve stoje nebo vleže, což je vhodnější, jelikož se Vám vleže nebude tolik odkrvovat mozek. Problém je v tom, že se ve stoje někomu může točit hlava a to rozhodně neberte na lehkou váhu, radši si k tomuto cviku lehněte na záda.

Ve stoje: Ruce spolu s činkami vzpažte. Pokud nemáte činky a nechcete za ně ani utrácet můžete je nahradit obyčejnými pet lahvemi naplněnými vodou. Láhve naplňte vodou úplně do plna, jinak se bude voda pohybovat a bude se Vám hůře cvičit. Uchopte tedy zátěž a rukama za zády pohybujte dolů a zpět nahoru. Opět si dávejte pozor, aby pracovaly tricepsy, jelikož při posilování těchto svalů lidé často dělají chyby.

Vleže: Lehněte si tedy na záda, nohy mírně pokrčte a ruce opět s činkami předpažte. Aby se napínaly tricepsy, pohybujte nahoru a dolů směrem k hlavě. Část od ramen po lokty držte stále kolmo k zemi.

Úzké kliky

Postavení je stejné jako u kliku posilující prsní svalstvo s tím rozdílem, že ruce umístíte blíže k tělu a prsty směřují vpřed. Ruce by při shybu měly stále být u těla. Opět kontrolujte, že cítíte triceps.

Ramena

Možná si řeknete, že tato část zase není tak důležitá, ale zkuste se někdy podívat na někoho kdo má aspoň menší ramenní svaly, je to skutečně krása.

Závaží do stran

Tento cvik provádějte s pet láhvemi ve stoje a paže opakovaně upažujte.

Závaží vzhůru nebo vpřed

K tomuto cviku se můžete klidně posadit. Opět se chopte závaží a rukama můžete buď kmitat vpřed jakoby boxovat nebo konat ten samý pohyb ovšem vzhůru.

Comments are closed.

Scroll To Top