Čtvrtek, 9. února , 2023

Co nám na Vánocích vadí

I přesto, že jsou Vánoce svátky oblíbenými, tak jsou věci, které nám na nich vadí. Obecně však platí to, že se lidé na tyto svátky velmi těší a že z nich mají radost.

Co nám ale vadí?

Za prvé je to fakt, že pokud navštívíme obchodní dům, nebo hypermarket, tak je to vždy o tom čekat dlouhé fronty, mačkat se mezi spoustou lidí a nakupovat ve stresu. Jen málokterý obchod je v době před Vánocemi prázdný a pokud tomu tak je, tak je to proto, že tam asi nemají to, co by nás zajímalo. Na Vánocích nám potom ještě vadí uspěchaný čas. Neustále se honíme kvůli vánočnímu úklidu, pečení, zdobení…a celkově jsme v tomto čas e velmi vypjatí.

Na odpočinek zbývá opravdu jen málo času. Pokud tedy nezačnete se vším včas a pak si už jen užíváte vánoční pohody v domácím teple. Další věcí, kterou o těchto svátcích nemáme rádi, je předčasná výzdoba. Uvádí nás to do rozpaků, protože řešíme, že už se tyto svátky blíží a my ještě stále nic nemáme. Vadí nám i to, že o Vánocích nemůžeme jít nakoupit tak, jak jsme zvyklí, protože je všude zavřeno a tak spousta lidí řeší to, že si nemůže koupit čerstvé potraviny, nemůže obcházet obchodní domy a vlastně vůbec neví, jak by s volným časem správně naložili.

Spousta z nás potom vyloženě nesnáší Santu Clause, protože jsme vyrůstali v tom, že existuje Ježíšek a v tom bychom také rádi zůstali a tak nás Santa Claus vůbec nezajímá. Nejvíce nás na těchto svátcích láká ta neopakovatelná atmosféra, která je provází a která je skutečně jedinečná. Spíše jsou tedy věci, které milujeme, než že nás obtěžují a Vánoce jsou pro nás nejoblíbenějším svátkem v roce, na který se těší nejen děti, ale i dospělí. Rodiny, které na sebe běžně nemají příliš mnoho času, si jej ve většině případů na Vánoce udělají a navštěvují se.

Comments are closed.

Scroll To Top