Čtvrtek, 29. února , 2024

Vánoce začínají v obchodech a ulicích čím dál dříve

Letos přišli obchodníci s vánoční tématikou ještě dříve, než loni. Zatímco loni to bylo první listopadový týden, letos to bylo již koncem října. Zájem o vánoční letáky je však velký, nejvíce jdou na odbyt letáky s hračkami. Lidé v nich hledají inspiraci, co by svým ratolestem koupili a porovnávají ceny.

Do obchodů již vstupuje vánoční atmosféra. Mohli bychom se brzy dočkat toho, že plavky ve výloze, vystřídají vánoční ozdoby. V našem městě se rozsvítil vánoční stromek a obchodní centrum Galerie již 17. 11. a paradoxem na tom všem bylo, že vedle truhlíků s rozkvetlými muškáty je vánoční výzdoba . Obchodníci si od slibované vánoční výzdoby slibují větší tržby, protože tím svým zákazníkům připomenou, že by měli začít s nákupy dárků.

Proti tomu, že už se obchodníci rozhodli připomenout lidem Vánoce, stojí teplé počasí, které se u nás i letos drží. Vánoční atmosféru tak na počasí pozorovat nemůžeme, v obchodních domech ale ano. Zájem o vánoční zboží se rozjel už naplno. Lidé nakupují jak vánoční výzdoby a dekorace, tak i vánoční dárky. V katalozích potom hledají inspirace, co svým blízkým vybrat a za jakou cenu. Pak rovnou vědí a mají jasno, pro co se do obchodu vydat a proto co vybrali a také přesně vědí, kolik peněz to bude stát.

Nejen výzdoba obchodních domů je letos předčasná, ale už i samotná vánoční výzdoba měst v těchto chvílích vrcholí. Kouzlo Vánoc na nás dýchne přeci jen o něco dříve, než tomu bylo v letech minulých. Nejvíce to samozřejmě bude právě v obchodních domech. Pokud pro vás není daleko Německo, tak se zajeďte podívat na krásné výzdoby ulic i měst k našim sousedům. Ti si totiž na to velmi potrpí a podle toho to také tak vypadá. Každý baráček a každé okno je pečlivě vánočně vyladěné a o výzdobě v ulicích ani nemluvím. Rozhodně tento stát stojí za to, v době předvánoční navštívit a pokochat se tou nádherou.

Comments are closed.

Scroll To Top