Úterý, 23. dubna , 2024

Odhalte alkoholika ve vašem okolí a pomozte mu překonat závislost

Máte podezření, že někdo z vašich blízkých propadl závislosti na alkoholu? Nadměrné pití a následná závislost na alkoholu je plíživá a zákeřná nemoc, kterou je třeba odhalit včas a započít léčbu. Jak na to a co léčba alkoholismu obnáší?

Typické projevy počínajícího i pokročilého alkoholismu

Jak poznat alkoholika a odhalit symptomy? Většina lidí si svou závislost na alkoholu odmítá dlouho přiznat, tudíž přijít k němu a zeptat se ho na rovinu je způsob, který je předurčen k nezdaru. Místo přímé konfrontace se věnujte nenápadnému studiu daného jedince.

  • Je pití alkoholu to jediné, co daného člověka zajímá?
  • Začali jste na něm pozorovat zvýšenou toleranci a zvyšující se počet skleniček?
  • Ztrácí sebekontrolu?
  • Je pití jeho jediným skutečným koníčkem?

Tyto otázky by vám měly pomoci zjistit, zda je váš subjekt opravdu neschopný existence bez skleničky a více denně.

Jak probíhá léčba alkoholismu?

Léčba alkoholismu prošla vývojem, a kromě tradiční léčby Antabusem, lze zvolit i metodu kontrolované konzumace, která je pro některé jedince příjemnější. Nicméně, alkoholika nemůžete naložit do auta a odvézt do léčebny proti jeho vůli. Základním pravidlem totiž je, že musí léčbu sám vyžadovat. Bez jeho vůle změnit se a omezit pití, nic nezmůžete.

Jak dostat alkoholika na léčbu?

Jenomže, jak dostat na léčení někoho, kdo si ani neuvědomuje, že je nemocný? Domluvte se s přáteli a rodinnou nemocného a proveďte společně intervenci. Jedná se o zásah, kdy danému jedinci promluvíte do duše a láskyplně mu sdělíte, že vám na něm záleží a vysvětlíte mu, že léčba je správná cesta.

Pokud ve svém okolí odhalíte alkoholika a rozhodnete se mu pomoci, buďte laskaví a tolerantní. V případě, že se vám podaří nemocného přesvědčit o tom, že podstoupí léčbu, buďte mu oporou a jeho závislost neodsuzujte.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top