Pátek, 23. února , 2024

Zdravotní problémy spojené s nošením nevhodné obuvi

Zdravotní obuv

Zdravotní obuv

Zastánci zdravého životního stylu již přišli na to, že kvalitní zdravotní obuv má vliv na široké spektrum zdravotních potíží a onemocnění. S nošením zdravotnické obuvi je nejdůležitější začít už u dětí, nevhodné boty mají prokazatelný nepříznivý vliv na vývoj dětské nožní klenby a vznik např. ploché nohy či vbočeného palce a řadu dalších vad pohybového aparátu. V dospělosti patří noha rovněž mezi nejzatěžovanější části těla, ve spojení se špatným obutím trpíte bolestmi nohou, máte nesprávné držení těla, posunuté plotýnky a s nimi spojené nepříjemné bolesti zad, kloubů a lýtkových svalů.

Zdravotní obuv pro každodenní použití

Určitě znáte známé značky, jako jsou Scholl nebo Santé, ale na českém trhu je k dostání mnohem více značek, leckdy cenově dostupnějších, které se zabývají sortimentem v oblasti zdravotnických bot. Pohodlná zdravotní obuv se dá vybrat pro každou příležitost a pro různé využití. Sortiment produktů je rozsáhlý, co se týče dětské, dámské i pánské obuvi. Zdravé boty jsou určené pro každodenní použití do práce, nezáleží na tom, zda pracujete v oborech, jako jsou potravinářství, gastronomie, zdravotnictví, v kanceláři nebo výrobní hale. Veškerá obuv má měkkou stélku tlumící chůzi a šetřící vaše klouby.

Náš tip: Zdravotní obuv určená pro zdravotnický personál – zdravotní sestřičky a lékaře, musí být pružná, prodyšná, měla by mít také protiskluzovou podrážku. Široký výběr zdravotnické obuvi, ale i zdravotní oblečení a chirurgické nástroje najdete na www.inifinitemedstyle.cz.

Jak vybírat zdravotní pantofle?

Zdravotní obuv Abeba

Zdravotní obuv Abeba

Ideální zdravotní obuv dámská nebo pánská se pozná podle několika parametrů. Bota by měla být měkká, dostatečně ohebná v místě, kde se přirozeně ohýbá lidské chodidlo, a měla by mít dostatečný prostor pro prsty u nohou. Správný střih boty kopíruje kulatý tvar nohy. Dbejte nejen na správnou délku boty, ale také na její šířku a dostatek prostoru pro nadměrek. Lepší je dát přednost přírodním materiálům z kůže, případně textilu. Pozor také na vysoké podpatky u dámských bot, nejsou vhodné k celodennímu nošení. Luxusní zdravotní obuv ABEBA má mnoho elegantních barevných kombinací s anatomickou konstrukcí, které mile naruší bílé a sterilní prostředí některých pracovišť.

Comments are closed.

Scroll To Top