Úterý, 5. března , 2024

Jak se udržet i ve vyšším věku fit? Pomůže kombinace stravy a cvičení

Dostáváte se pomalu do středního věku a říkáte si, kam se poděla vaše kondice? Nebojte se, nikdy není pozdě začít řádně pečovat o své zdraví. Někteří hledají potraviny či doplňky stravy, které jim pomohou opět získat sílu mládí. Existují takové, ale jen změnou jídelníčku se velké změny dít nezačnou. Vsadit je potřeba také na pravidelné cvičení.

Čerstvé potraviny

Pokud je to jen trochu možné, dávejte přednost čerstvým, nezpracovaným potravinám, tedy především ovoci, zelenině, ořechům a podobně. Hlídejte si také jejich výživové hodnoty. Konzumace potravin bohatých na živiny, jako je ovoce a zelenina, vám také dodá více energie na cvičení a další aktivity. A právě pravidelná fyzická aktivita je pro udržení kondice ve stáří stejně důležitá jako vyvážená strava. Zkuste do svého denního programu zařadit aerobní cvičení, jako je běh nebo plavání. Silový trénink s činkami nebo posilovacími gumami pomůže budovat svalovou hmotu a sílu, což vám umožní zůstat silní a pohybliví i ve vyšším věku. Bez ženšenu, kotvičníku nebo guarany to sice nepůjde. Chybět by ale neměl ani tělesný pohyb.

Co s tělem udělá pravidelné cvičení?

Samotná strava vám samozřejmě ke zvýšení libida nepomůže, i když existují velmi účinné potravinové doplňky, mezi které patří například kotvičník, které mohou mít významný vliv, cvičení niv nenahradí. Pravidelná fyzická aktivita je nezbytná pro udržení vašeho těla v kondici. Cvičení dokáže zázraky i s myslí, protože do krevního oběhu uvolňuje endorfiny, které vám přivodí dobrou náladu a vedou k větší sexuální touze. V kombinaci s potravinami a bylinami, které jsou považovány za afrodiziaka, by právě cvičení mohlo být klíčem ke zlepšení vašeho sexuálního života. Účinky kotvičníku na zvyšování hladiny mužského hormonu testosteronu, jsou známy již dlouho a využívají je nejen sportovci.

Jakými potravinami podpořit své snahy?

Konzumace výživných potravin, jako je ovoce, zelenina, celozrnné výrobky a libové bílkoviny, vám může pomoci cítit se plní energie a získat všechny potřebné vitamíny a minerály potřebné pro optimální zdraví. Kromě toho byste měli dbát také na to, abyste měli každou noc dostatek spánku, abyste zůstali duševně čilí a fyzicky silní. Vrhnout se můžete také na pěstování bylinek, které podpoří vaši kondici.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top