Čtvrtek, 29. února , 2024

Zaměstnání modelky a jeho úskalí

Autor obrázku: Alain Elorza

Mnoho žen už jako malé holčičky toužily být modelkou. Rády se předváděly před zrcadlem, vystřídaly několik modelů oblečení a dokonce se pokoušely nalíčit se, tak aby vypadaly jako princezny. A pak se předváděly jako by byly na molu a tajně snily o tom, být modelkou, protože modelky jsou přece krásné a uznávané. A každá žena se chce cítit krásně, chce, aby tu krásu viděli všichni a všichni ji ocenili a jak jinak ocenit krásu, než při modelingu?

Je opravdu svět modelky takový krásný?

  1. Modelka si musí držet postavu, aby se nejen vešla do přichystaných šatů, ale také, aby na jejím těle nebyly žádné přebytečné tuky, které by kazily její krásu. Takže modelka si nemůže dopřát každé jídlo, na které má chuť. Mnoho z nich se kvůli postavě velmi trápí a dokonce, aby neztloustly, tak třeba polykají vatu, aby se žaludek zdál být pořád plný.
  2. Modelka musí o sebe neustále pečovat, aby vypadala pořád krásně. Takže je odkázaná na to, že ráno hned potom, co se probudí, se bude muset nalíčit, aby jí náhodou někdo neviděl bez make-upu. A nejde jen o líčení, ale také musí stále myslet na to, co nosí na sobě, protože je to přece dáma na úrovni a nemůže si vzít úplně všechno.
  3. Musí si dávat pozor i na to, co dělá a kam chodí, aby si netrhla ostudu. Navíc se o ní mluví jako o modelce, takže paří mezi celebrity, což znamená, že každá žhavá událost se hned objeví v novinovém výtisku.
  4. Je pravdou, že modelka dostane za každou fotku pěkné peníze, ale i ona si je musí zasloužit. Což znamená, že musí pózovat někdy i několik hodin a to, aniž by mohla mít pauzu na jídlo. Také musí kolikrát snášet lidi, kteří nejsou vždy příjemní a mnohdy po ní řvou a dirigují, co dělá špatně a přesto všechno se musí usmívat, aby byla fotka povedená.
  5. Modelka musí svou práci udělat, i když ji třeba není úplně nejlépe, protože na takové focení je potřeba mnoho lidí a mnoho věcí, které stojí mnoho peněz. Takže i když je jí třeba špatně, na focení musí přijít a musí se usmívat.
  6. 6. Modelka mnoho cestuje. Na jednu stranu je paráda, že navštíví mnoho zení, ale stejně z nich moc nemá, protože když takto vycestuje, je na jednom místě, kde dny tráví focením a hned jede zase pryč. Takže si nemůže projít památky nebo si třeba polehávat na pláži. A další věc je, že pokud často jezdí pryč, tak nemůže být pořád se svou rodinou, se svými přáteli a podobně.

Comments are closed.

Scroll To Top