Čtvrtek, 5. října , 2023

Hledáte novou práci? Nezapomeňte si připravit i motivační dopis

 

Před několika lety byla nezaměstnanost v České republice opravdu obrovská, protože po celém světě panovala ekonomická krize. Spousta společností zkrachovala, podnikatelé neměli takřka žádné zakázky a zaměstnanci museli zůstat doma na šedesáti procentech mzdy, neboť ve výrobních továrnách nebylo co na práci. Ale postupně se ekonomika vzpamatovala a v současné době je v některých odvětvích nedostatek pracovníků.

Pokud vám dosavadní zaměstnání nevyhovuje, ať už mzdou či náplní práce, potom máte z čeho vybírat. Pracovní trh je doslova přesycen nabídkami. V první řadě musíte dát výpověď u dosavadního zaměstnavatele. Podívejte se na vzor výpovědi z pracovního poměru dohodou, abyste mohla co nejdříve obsadit pracovní místo v jiné firmě, kde na vás čekají s otevřenou náručí.

Jak vypadá motivační dopis?

Přestože na internetu najdete spoustu předepsaných motivačních dopisů, neměla byste použít systém zkopírovat a vložit. Personalistika ocení, když budete trochu osobní. Určitě nemá cenu vypisovat vlastnosti a zkušenosti uvedené v životopisu. Spíše se pochlubte tím, v čem jste dobrá a v čem vynikáte. Při psaní motivačního dopisu si položte otázky, proč jste na pozici ideální kandidát, a co můžete dané společnosti přinést? A to vše sdělte i na papír.

Jestliže potřebujete nějakou inspiraci, zadejte do vyhledávače „motivační dopisy ukázky“. Většinou bývají zdarma, a tak nahlédnete, jak by měl dopis pro potenciálního zaměstnavatele vypadat.

Jak psát motivační dopis?

V několika bodech si shrneme, jak psát motivační dopis. Vyhodnoťte své dosavadní zkušenosti a dovednosti, vyberte pouze podstatné informace a vyzdvihněte své přednosti. Nebojte se pochlubit se tím, co umíte, protože usilujete o lepší budoucnost. I nedostatky se dají obratně zformulovat.

Comments are closed.

Scroll To Top