Sobota, 13. dubna , 2024

Co když jako zaměstnanec způsobíte škodu?

Být zaměstnancem má svoje výhody a nevýhody. Mezi jasné PRO patří, že zaměstnance velmi efektně chrání Zákoník práce, má nárok na dovolenou, může čerpat pracovní neschopnost nebo využívat služební auto. Mezi nevýhody se řadí obvykle pevná pracovní doba a odpovědnost za způsobené škody. Zaměstnanec podle Zákoníku práce nese spoluúčast až do výše trojnásobku svého platu, což může být ve většině profesí pořádná suma.

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Není nic neobvyklého, když při výkonu funkce rozbijete nářadí, stroj nebo produkt, či nešťastnou náhodou způsobíte škodu nemateriální podoby. Nechtěně můžete prozradit výrobní know how nebo pokazit kšeft století. Váš šéf určitě není žádný lidumil ani Pán Bůh, aby odpouštěl bez náhrady a dotoval vše ze svého, takže po vás bude zákonnou výši škody určitě vymáhat.

Abyste nesplakali nad výdělkem

Abyste jako zaměstnanec nesplakali nad výdělkem a byli na takové situace připraveni, sjednejte si pojištění odpovědnosti pro zaměstnance. Pojištění nabízí široký rozsah pojistné ochrany, nízkou spoluúčast s možností volby a celosvětovou platnost bez příplatku. Pojištění je nabízeno ve variantě standard, variantě Řidič a Řidič plus.

Maximální pojistná částka, která lze pro toto pojištění sjednat, je 500.000 Kč. Je-li tak sjednáno v pojistné smlouvě, limit spoluúčasti je maximálně 5.000 Kč. To znamená, že díky ERGO pojištění zaplatíte jako spoluúčast pouze nejvýše setinu objemu. Pojistka ale nechrání škody způsobené úmyslně, nebo pokud byl pachatel pod vlivem alkoholických nebo psychotropních látek.

Pojišťovna ERGO již více než 25 let chrání vaše kroky i váš majetek. Svým klientům poskytuje výhody stabilního a zkušeného prostředí, aby jim v případě nouze pomohlo široké portfolio pojistných produktů. Pojištění odpovědnosti se sjednává jak pro zaměstnance, tak i pro soukromé osoby.

Comments are closed.

Scroll To Top