Úterý, 30. května , 2023

4 tipy, jak efektivně hledat novou práci

beard-2286446_640Potřebujete si najít novou práci, ale nějak se vám to nedaří? Přestože nabídek je na trhu v poslední době hodně, záleží také i na vaší kvalifikaci a dalších vlastnostech. Podívejte se na 4 tipy pro efektivní hledání nové práce.

Velkou koncentraci pracovních nabídek najdete na portálech

Dobrou cestou je obcházení firem a zjišťování, jestli někde nehledají posily. Tento způsob však může být časově velmi neefektivní. Nejdříve si prohlédněte nabídky zaměstnání vystavené na internetu a zkuste na pár z nich odpovědět. Opět můžete volit taktiku hledání jednotlivých firemních stránek, či efektivnější cestu v podobě online portálů, jako je například airjobs.cz.

Poznejte svoji osobnost

Na první pohled se může zdát, že hledání práce není něco, co přímo souvisí s vaší osobností. Opak je však pravdou. Záleží na tom, jestli chcete pracovat v přímém kontaktu s lidmi, zda se dobře cítíte v kolektivu a pro zaměstnavatele hrají roli i další povahové vlastnosti, jako jsou spolehlivost, dochvilnost, zodpovědnost atd. Vyzkoušej test Poznej sám sebe a získejte lepší přehled o tom, pro jaké pozice jste vhodní.

Vybírejte podle svých možností

U nabídek práce si pečlivě přečtete požadavky zaměstnavatele na potřebné vzdělání a kvalifikaci. Ideálně odpovídejte na takové poptávky, kde všechny požadavky splňujete, protože pak máte velkou šanci, že budete pozváni na pohovor, a pokud vše dobře půjde, získáte i práci. V případě, že toužíte po práci, pro kterou zatím nemáte potřebné vzdělání, zkuste si najít rekvalifikační kurzy či si jiným způsobem doplnit vzdělání.

Mějte vyladěný životopis a motivační dopis

K odpovědi na nabídku se přikládá životopis a často i motivační dopis. Do svého životopisu uvádějte všechny pracovní zkušenosti, vzdělání, kurzy, ale i zájmy související s prací. V motivačním dopise jemně zdůrazněte své silné stránky, ale zbytečně se nechvalte a nepište nic, co není pravda, protože na pohovoru se na to většinou přijde. Pokud budete mít štěstí a postoupíte do dalšího kola, zjistěte si co nejvíc informací o svém zaměstnavateli a překvapte svým zájmem o danou pracovní pozici.

Comments are closed.

Scroll To Top