Čtvrtek, 2. února , 2023

Za co se nemusíte omlouvat

Jsou věci, které děláme proto, že je prostě dělat chceme a rozhodně se za ně nemusíme nikomu omlouvat…

Také se vám stává, že se s vámi chce váš partner milovat, ale vy prostě na to zrovna v tu chvíli nemáte chuť? Možná se cítíte provinile, a tak se chcete začít omlouvat za to, že jste dnes měla hektický den, že máte hlavu plnou myšlenek na to, jak to zvládnete zítra a podobně. Za to, že nemáte chuť na sex, se ale omlouvat nemusíte, protože vy rozhodně nejste povinna se sexu věnovat, kdykoliv si váš protějšek vzpomene a rozhodně máte právo na to, říci dnes ne.

Vrháte se do úklidu a domů vám dorazila nečekaná návštěva. Právě to tu vypadá jako po výbuchu, ale nedá se nic dělat, návštěva chce jít mermomocí dál a tak vám nezbývá nic jiného, než ji pozvat a omluvit se, že ale právě uklízíte. Za nic se neomlouvejte, protože to, že k vám přišla návštěva nečekaně, rozhodně neznamená, že je vaše chyba to, že se právě do úklidu chystáte. Chyba je v tom, že se návštěva neozvala dopředu. Vy přeci nemůžete vědět, že na vás někdo uprostřed úklidu zazvoní a bude chtít jít dál.

Neomlouvejte se také za to, že jste během soužití s partnerem přibrala, nebo zestárla. Ženy většinou přibývají i přesto, že cvičí a posilují. Způsobeno je to hlavně tím, že mají děti. To, že stárneme, je důsledkem našich starostí a tím, že na sebe nemáme až tolik času, kolik bychom skutečně měly mít. Za takovéto věci se neomlouvejte, naopak je vidět, že se staráte více o druhé a za to by si vás váš muž měl rozhodně cenit.

Co víc, pokud vidí, že je toho na vás hodně, tak by vám měl pomoci a nenechávat vše jen na vás. Pokud se cítíte unaveně, tak se za to nikomu neomlouvejte, ale spíše poproste o to, abyste si mohla dopřát více odpočinku. Požádejte manžela o myčku, robotický vysavač, mandl a o vše, co by vám pomohlo mít na sebe více času.

Comments are closed.

Scroll To Top