Sobota, 13. dubna , 2024

Jak poznám, kdy mám vztah ukončit?

Jsou šťastné páry, které prožívají lásku až za hrob a neměnili by. A pak jsou takové páry, mezi kterými to moc neklape. Pak má jeden z páru pocit, že by to měli raději ukončit. Ale jak poznáme, že ten vztah už nemá žádnou šanci?

fsHH / Pixabay

Abychom nelitovali

Největším problémem při rozhodování je to, zda to co uděláme je ten správný krok anebo ne. Proto je velmi důležité hodně o tom přemýšlet a zejména pokud jde o dlouhodobý a hluboký vztah. O ukončení vztahu nelze mluvit hned po první hádce. I když je pár spolu šťastný, tak občasné hádce se nikdo nevyhne, prostě to ke vztahu patří. Přemýšlet o rozchodu byste měli, až když zjistíte, že váš vztah nefunguje nějakou delší dobu, třeba tři měsíce nebo půl roku, protože se mnohdy stává, že se lidé ukvapí a pak ukončí, něco co bylo velmi krásné a pak toho litují.

Jak opravdu poznám, že náš vztah nemá šanci?

Existuje mnoho aspektů, které vedou ke konci vztahu.

Bez chemické přitažlivosti

Jedním z důvodů, proč ukončit váš vztah je to, že vás vaše polovička už nepřitahuje. Nemá cenu držet vzat bez přitažlivosti, protože vášeň k partnerství patří. Pokud jeden z páru není naplňován, tak to vede k nevěře, protože chce doplnit, to co mu chybí. A nevěra je samozřejmý rozchod. Vždy je lepší nejprve to ukončit, protože to méně ublíží, než když si začnete s někým druhým.

Nemáme společné zájmy

Lidé se často zamilují, protože ten druhý je krásný, sexy anebo má výbornou povahu. Pravdou je, že i tyto věci ke vztahu patří a pouze s tímto lze mít krásný vztah, ale ne napořád. Protože pokud nemáte společné zájmy, tak se mohou po nějaké době společně začít nudit anebo zjistí, že více času tráví odděleně než společně. A pak už to není vztah, ale jen soužití dvou lidí a je to něco, co nemůže obě dvojice zcela naplnit, což vede k tomu, že nebude pár tak šťastný jak by měl být.

Velká chyba nebo zklamání

Dalším důvodem proč ukončit vztah je, když jeden z této dvojice tomu druhému ublíží natolik, že toho druhého to zasáhne tak, že mu nedokáže odpustit. Zklamání je jedna věc, která nám může ublížit, ale může se také stát, že vaše drahé polovička bude dělat nějakou věc, nějaký zlozvyk, který vás strašně irituje, ale on s tím nedokáže přestat, ani kvůli vám. Avšak v této věci se dá udělat kompromis, ale pokud jde o zklamání, tak už neuděláte nic, pořád se vám to bude připomínat a i kdybyste chtěli váš vztah udržet, tak už nikdy to nebude tak silná láska, jaká to byla na začátku, což je rozhodně zdrcující.

Kdo dá přednost být ve společnosti před tím být šťastný? Jsou lidé, kteří se nechtějí svých dlouhodobých vztahů vzdávat, což je rozhodně dobře, ale někdy dovede k nespokojenosti a trápení obou.

Comments are closed.

Scroll To Top