Úterý, 5. března , 2024

Jak poznat falešné přátele

Často přemýšlíme o tom, jestli je náš přítel, který se s námi kamarádí, opravdu tím pravým, nebo jestli se jedná o někoho, kdo se jen jako kamarád tváří? Bohužel je těžké někomu věřit a často nevíme, co je skutečně to pravé přátelství a co je přetvářka. Měli bychom být prozíraví, a pokud se nám něco nezdá, tak bychom určitě měli zbystřit. Je to skutečně tak, jak to vypadá?

johnhain / Pixabay

Máte pocit, že jste někomu něco řekli a věc, kterou nikdo jiný než ten, komu jste se svěřili, vědět nemůže, a přesto ji ví, zavání podrazem. Dejte si pozor na to, co komu říkáte, a pokud si nejste jisti tím, jestli váš kamarád udrží tajemství, tak si to vyzkoušejte nanečisto. Vymyslete si, určitou věc, kterou svěřte právě jemu a sledujte, jestli tuto věc skutečně udrží jen mezi vámi.

Získáte-li si důvěru, pak se začněte svěřovat

Svěřovat se začněte až tehdy, když opravdu získáte důvěru. Nikdy ale nevíte, jestli skutečně tuto důvěru dotyčný nemůže použít jednou proti vám. Poznat falešné přátele ale můžete také tak, že budete sledovat to, jak moc féroví jsou k ostatním. Pokud vidíte, že máte společné přátele, které je schopná vaše kamarádka zdrbnout od hlavy k patě a přitom se na ně tvářit mile a příjemně, tak tady určitě bude něco špatně. Pokud vaši přátelé vidí faleš u jiných lidí, tak vám jí poodhalí a nenechají vás v tom se vykoupat, ale upozorní vás na to.

Falešní přátelé, jak se poznají

Poznat falešné přátele není jednoduché. Mohou na vás působit mile, příjemně, ale za rohem vám bodnou nůž do zad. Mohou vám hodně lichotit, ale za zády vás pomlouvat. Co dělat, když cítíte faleš? Podívejte se dotyčnému do očí a řekněte jim, že si své chování mají nechat pro sebe. Jednají tak, jak jednají a to jen proto, že se cítí uvnitř slabě a tak se snaží dovolovat si na ještě slabší jedince, kterým mohou ublížit. Falešné přátelé si nepouštějte k tělu, naopak však si k sobě připoutejte lidi, o kterých víte, že jsou k vám féroví a oplácejte jim stejnou mincí.

Comments are closed.

Scroll To Top