Čtvrtek, 29. února , 2024

Vztah v pokročilém věku

Existuje mnoho seniorů, kteří jsou sami, protože jim už jejich drahá polovička už není po jejich boku. Problém je v tom, že mnoho důchodců se už bojí zakládat nové vztahy, protože se cítí na to staří anebo to cítí jako zneuctění jejich předchozího vztahu. Ale každý člověk potřebuje lásku svého protějšku.

Proč se lidé v pokročilém věku bojí nových vztahů?

Jelikož tito lidé bývají většinou sami, protože jejich protějšek už zemřel. A tak si často myslí, že by tak ponížili svou předchozí manželku či manžela. A také protože měli zažitý svůj vztah a nechtějí si už představit, že by vzájemné soužití s osobou bylo jiné. Kromě toho si sami sobě připadají staří, a tak se bojí, že by ani nikdo v jejich věku o ně zájem neprojevil. Přece jenom jde o jiné seznamování, než když jste byli v pubertálním věku.

Proč se odhodlat ke vztahu i v důchodu?

Protože v důvodovém věku máte mnoho času, který často trávíte doma a přece jenom si to moc neužijete, když jste sami. Navíc každý potřebuje někoho, s kým byste si mohli popovídat, komu byste se mohli svěřovat s vlastními problémy a pocity.

Obavy, které mohou nastat

Ať jste v jakémkoliv věku, tak si vždycky pokládáte otázku, jak na váš nový vztah bude reagovat okolí a hlavně jak nového partnera přijme vaše rodina. Ale v důchodovém věku máte nasbíráno už mnoho zkušeností a rozumu, takže všichni vědí, že vaše rozhodnutí bude správné. Nikdo nechce být sám, tak proč by vám neměli dopřát trochu štěstí?

Lstivý vztah i v důchodu

Máte strach, že k sobě najdete polovičku, která bude zneužívat toho, že jej máte rádi? Tomu nikdy nelze předejít a pravdou je, že i lidé v pokročilém věku, si mohou hledat polovičku jen kvůli nějakým majetným důvodům. Ale to jsou problémy, které nás potkávají v každém věku a kterým se člověk vyhne, jen pokud na to včas přijdete. Ale jinak není nic, co by vás od vztahu v pokročilém věku mělo odehnat.

Nebojte se začít nový vztah i v pokročilém věku, každý potřebuje lásku a věk je jen číslo, které nám neudává, kdy s láskou začínat.

Comments are closed.

Scroll To Top