Čtvrtek, 29. února , 2024

Udržet vztah, nebo odejít

Řešíte, jestli chcete s partnerem i nadále zůstat, nebo jestli byste raději od něj odešla? Neustále přemýšlíte, jaké to na vás a na vaši případnou rodinu bude mít dopady, a neumíte se rozhodnout?

Přemýšlejte o vás a mluvte s partnerem

Pak si vezměte papír a napište si na jednu jeho půlku důvody, proč s partnerem chcete zůstat a na druhou půlku si napište to, proč od něj chcete odejít. Určitě celou situaci proberte i s ním, řekněte mu, co se vám na vztahu nelíbí a co byste ráda změnila. Pokud o vás bude stát, tak udělá maximum pro to, aby vás neztratil. Pokud však uvidíte, že je laxní a změnit nic nechce, tak asi nemá cenu zůstávat v neperspektivním vztahu.

Máte-li děti, buďte obezřetní a neubližte jim

Čas od času se opravdu stane, že vztah přestane fungovat, je ale otázkou, co jsou ti dva pro jeho záchranu ochotní udělat a jak se k tomu postaví. Samozřejmě nejjednodušší situace je pokud nemají žádné závazky.

Pokud máte ve vztahu děti, je potřeba brát samozřejmě ohledy na ně. Dohodněte se nejprve na tom, jak jste schopni se o děti starat, jak si rozdělíte funkce a jak to celé udělat co nejšetrněji, aby děti netrpěly. Je to přeci jen zátěž nejen pro nás pro dospělé, ale především pro naše děti, které mnohdy mohou dokonce házet vinu sami na sebe.

Neskákejte z pod okapu do louže

Žádný vztah není úplně ideální a všude je něco a to je třeba si uvědomit. Odejdete od jednoho muže, najdete si jiného, se kterým vám bude fajn, ale jen do té doby, než se váš vztah dostane do určitého stereotypu a vy budete v tu chvíli opět tam, kde už jste jednou byli. Má cenu tedy vůbec něco měnit a není lepší zůstat s tím partnerem, na kterého jste zvyklá?

Všechna tato kritéria zvažte ještě dřív, než se rozhodnete udělat zásadní krok ve svém životě. Mohlo by se stát, že budete něčeho litovat a to už bohužel může být ale pozdě. Rozchod není nikdy jednoduchý a vždy to minimálně jednoho z páru bolí.

Comments are closed.

Scroll To Top