Pondělí, 22. dubna , 2024

Jak zatočit s podzimní depresí

Trápí vás podzimní deprese a chcete se jí zbavit? Proč na nás podzim působí tak depresivně a kazí nám náladu? Na to je velmi jednoduchá odpověď. Podzim nás ničí z toho důvodu, že odchází teplo a přichází zima. Začne padat listí a příroda začíná mít velmi smutný kabát. To nepůsobí dobře ani na naší psychiku.

Jak se vyhnout podzimní depresi?

Zkuste si vyzdobit domácnost podzimní dekorací, zasaďte si umělé lístečky do květináče, vyzdobte si místnost dýněmi, provoňte si domácnost příjemnou vůní, která na vás bude působit kladně. Projděte se venku a zapomeňte na chvíli na starosti.

Zajděte si do kina, nebo na nákup a odpočívejte. Aby vám nepřišlo líto, že je léto pryč, navštivte aquapark. Najděte si v podzimu pozitiva. Ještě stále můžete zajít do lesa na houby a ještě stále máte možnost užít si stále ještě i pěkných slunečních dnů. Pokud uvidíte, že je venku krásně, ihned vyrazte do přírody a využijte toho.

Jestliže máte zahradu, tak jí zazimujte a zabavte se, aby vám podzimní mrzutý čas rychleji utekl. Kupte si něco pěkného podzimního na sebe, abyste měli dobrý pocit z toho, že dobře vypadáte. Uvařte si zelený čaj, zabalte se do deky a relaxujte. Pokud máte doma krb, tak relaxujte u krbu, který přináší velmi příjemné pocity.

Pokud nemáte krb, zkuste se podívat po Bio krbu, protože i ten dokáže navodit velmi příjemnou atmosféru a můžete jej mít i v paneláku.

Zažeňte splín prací

Pište si deník a tvořte. Pokud jste tvůrčí typ, tak si doma zkuste něco vyrobit, ušít, namalovat, nebo zhotovit. Udělejte si podzimní úklid. Z úklidu budete mít následně velmi dobrý pocit a doma se budete cítit skutečně dobře. Něco si doma změňte. Třeba vymalujte, nebo přestěhujte místnost, abyste to měli jiné a cítili se jinak, než jak jste zvyklí. I podzim dokáže mít své kouzlo, stačí, když si na něm najdete svá pozitiva.

Comments are closed.

Scroll To Top