Úterý, 5. března , 2024

Historii vibrátorů znáte? Z lékařské pomůcky se stalo nezbytné těšítko

Vibrátor už dávno nebudí emoce. Má ho doma téměř každý, a kdekdo se ho nebojí vystavit na poličce hned vedle běžnějších dekorací. Ostatně, proč ne. Sex se před časem vymanil z tabuizovaných témat a přestáváme se tvářit, že „to“ neděláme. Ale ne vždy tomu tak bylo. Ještě poměrně nedávno byla společnost nastavena úplně jinak. A jak to bylo s vibrátory? Objevily se již na konci 19. století, ale jejich účel byl trochu jiný než dnes.

Mezi první vibrátory patřilo zařízení na bázi parního stroje z roku 1869. Neslo název Manipulator a v kontextu designu moderních vibrátorů by se dnes jevil jako pomůcka pro příznivce steam-punkové módy.

Autorem prvního patentovaného vibrátoru byl anglický psychiatr Joseph Mortimer Granville. Vynález si nechal zaregistrovat koncem 80. let předminulého století. Nutno podotknout, že elektro-mechanické zařízení sloužilo k léčbě hysterie. Lékaři používali zařízení k uspokojení ženy namísto vlastních rukou, což jim značně usnadnilo práci.

Zanedlouho poté se vibrátor dostal do běžné nabídky domácích spotřebičů. Prodejci těšítko prezentovali jako „zařízení pro krásu a zdraví“ a doporučovali ho jako prostředek pro utišení migrény či prevenci tvorby vrásek. Než se zařadily tam, kam patří, tedy mezi erotické hračky, muselo v řekách protéct hodně vody.

Zlom v době sexuální revoluce

Éra květinových dětí byla zlatým věkem vibrátorů, které zaznamenaly obrovský vzestup. Po udělení patentu Jonu H. Tavelovi na „akumulátorový elektrický vibrátor pro použití na lidském těle“ přišel na trh mnohem sofistikovanější pomocník. Měl jednodílnou konstrukci, což v praxi znamenalo přijatelnější rozměry, příjemnější použití a snadné čištění.

Od té doby se vibrátor průběžně vyvíjel až do dnešní podoby. Podle statistik vlastní alespoň jeden stimulátor kolem 40 % českých žen. Skutečné číslo je pravděpodobně mnohem větší, spousta milovnic rozkoše svou vášeň pro orgasmy tají.

Jak vypadají a jaké mají funkce luxusní vibrátory, se můžete podívat v e-shopu erosstar.cz, který garantuje diskrétní doručení.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top