Pátek, 9. června , 2023

Využití citronu, která vás jistě překvapí

Citron je nejen velmi známým zásobníkem zdraví prospěšných látek, obsahuje nejen vitamín C, ale také mnoha látek, které prospívají lidskému organismu. Málokdo je však zvyklý využívat citron, jeho kůru a šťávu i u jiných příležitostí. Je skvělým pomocníkem v kuchyni, v koupelně nebo například při eliminaci nežádoucích pachů. Situace, ve kterých vám může skvěle posloužit, čtěte níže.

Oslňující lesk

Každá dobrá hospodyňka se alespoň jednou ročně trápí při mytí oken. Buď je zima a okna se myjí špatně nebo je naopak příliš horko, pálí sluníčko a okna okamžitě schnou, je velmi obtížné vyvarovat se šmouhám. Chcete-li neshledávat tak velký odpor k mytí oken, smíchejte 4 polévkové lžíce s půl litrem vody a pusťte se do mytí. Samy nakonec uvidíte, že už vás nebudou trápit zaschnuté kapky dešťové vody z jedné strany oken a otisky ručiček vašich milovaných ratolestí ze strany druhé.

Kohoutky v kuchyni i v koupelně

Vodní kámen se vyskytuje téměř všude, avšak v domácnostech, ve kterých teče tvrdá voda, mnohem více. Není příliš jednoduché zbavit se ho, nános je za krátkou chvíli opět vidět. Citronová šťáva je poměrně agresivní, nakapejte ji na postižená místa a už jen sledujte, jak s vodním kamenem citron zatočí.

Eliminuje pachy

Dámy i pánové mívají občas problém se zápachem nohou. Nikomu z nás není příjemné zout obuv ať už doma nebo na návštěvě a nepříjemně tak překvapit sebe i hostitele. Do bot vkládejte přes noc vysušenou, nastrouhanou citronovou kůru, která eliminuje pach z vašich bot, jsou-li kvalitní. Botám ze syntetických materiálů, bohužel, nic nepomůže.

Trouba jako nová

Jestliže patříte mezi ty, kteří stráví hromadu času nad drhnutím mikrovlnné nebo pečicí trouby, sáhněte opět po citronu. Do pečící misky nalejte vodu a přidejte šťávu z citronu, pečte alespoň 30 minut na 200°C. Pak už jen mastnotu setřete pomocí papírových utěrek, trouba se zase bude lesknout jako nová.

Znovu bílé prádlo

Ručníky, prostěradla či spodní prádlo pozbylo svou původní bílou barvu? Až budete příště vkládat prádlo do pračky, přidejte k pracímu prášku šťávu z jednoho citronu. Prádlo samozřejmě nebude nikdy tak bílé, jakým bývalo nové, viditelné výsledky jsou však zaručeny.

Tropické vůně

Chybí vám vůně léta, tropů a moře? Připomeňte si ho nakrájenými plátky citronu volně rozmístěnými po bytě. Vůně citronu nejen že eliminuje pachy, jak už jste se dočetli výše, také povzbuzuje tělo a mysl, působí regeneračně na unavený mozek, což se při sychravém podzimu určitě hodí.

Comments are closed.

Scroll To Top