Pátek, 9. června , 2023

Vybíráme obuv do zaměstnání

Jaká obuv je vhodná do zaměstnání? Klíčový parametr je především počet hodin, které strávíte na nohou!

Správná obuv v našich životech potažmo zdraví nese zásadní roli. Ta nevhodná totiž způsobuje celou řadu deformací, jako jsou vbočené palce či kladívkové prsty. Vysoké podpatky zase často bortí klenby. Smutnou pravdou je, že špatné boty za ty dobré měníme až v okamžiku, kdy se s těmito problémy potýkáme. To už většinou bohužel bývá pozdě. Potížím s chodidly, nárty a páteří způsobovanými nevhodnou obuví je zkrátka lepší předcházet, než je následně řešit. Nehledě na to, že mnohé deformace bývají nevrtané.

Jaká obuv je správná?

Odpověď je jednoduchá. Ta, která nám dobře padne. Není ani malá ani velká, je pružná, na nízkém podpatku, vyrobená z kvalitního a prodyšného materiálu a disponuje kulatou špičkou nabízející dostatek prostoru pro prsty.

Parametry pracovní obuvi

Ještě větší nároky na obuv by měli mít ti, kteří na nohou tráví velkou část dne, ať již se jedná o prodavačky, poštovní doručovatelky či pracovníky zdravotnických zařízení. Například obuv pro zdravotní sestry by měla být pružná, prodyšná, antistatická a vybavená protiskluzovou podrážkou. A samozřejmě pohodlná. Nožka sestřičky se v ním musí cítit jako v peřince. Nabídka trhu je v tomto segmentu naštěstí bohatá. Najdete v ní sandály i pantofle s plnou špičkou.

Zaměřeno na design

Tytam naštěstí jsou doby, kdy pracovní obuv byla na pohled nevkusná. Modely současných výrobců si bez obav obujete i na běžné nošení. Za zmínku například stojí bílé baleríny z eshop.fomipro.cz. Ty bych si z fleku oblékla k sukni či letním šatům. Jsou z hladké kůže a s bočním zapínáním na suchý zip. Naprosto kouzelné.

Sesterské haleny v zářivých barvách

Stejně jako dámská obuv ovečky (s designovým potiskem černých oveček) z téhož e-shopu. Z těchto botiček budou dětští pacienti přímo u vytržení. Především holčičky takové botičky budou chtít taky. Moc se mi ale líbí i obuv s červenými i modrými puntíky. Jak vidíte, pracovní obuv vůbec nemusí být nudná, ale naopak velmi zábavná. To samé platí i o pracovních oděvech, jako jsou sesterské haleny, tuniky, pláště a zástěry. I ty dnes září pestrými barvami. Stejně jako některé sestřičky samotné.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top