Pátek, 9. června , 2023

Školní batohy udělají dětem radost a nezničí jejich zdraví, jen pokud jsou kvalitní

V případě, že doma máte malé dítě, které chodí do školy, čas od času mu musíte pořídit nový školní batoh. Jak jej vybrat a jakou značku je dobré upřednostnit?

Na co si dát pozor při výběru batohu do školy?

Všechny školní batohy by měly akcentovat, že je nosí děti či mládež, u nichž stále dochází k tělesnému vývinu. Špatná kvalita proto může negativně ovlivnit stavbu jejich těla, v budoucnu budou mít potíže se zády a končetinami, případně i další zdravotní neduhy. Platí to nejen tehdy, když se vybírá školní aktovka pro prvňáčka, důležité je dbát třeba i na školní batohy pro 2. stupeň. V neposlední řadě musí být pohodlný a s náležitými parametry také studentský batoh pro trochu odrostlejší dítě, které už zrovna nenosí aktovky.

Vždy je nutné se zaměřit hlavně na zádovou část. Školní studentský batoh ji musí mít dostatečně pevnou, ideálně anatomicky vytvarovanou. Zároveň je důležité, aby netlačil do zad, proto je dobré školní batohy vždy před koupí zkoušet, je-li to možné. Dbejte rovněž na kvalitu popruhů, nejlepší je, mají-li měkké polstrování, díky němuž se nebudou zařezávat do ramenou.

Školní batohy mají být rovněž praktické. Je tedy vhodné, mají-li několik oddělených přihrádek a kapes, v batohu se pak lépe dělá pořádek ve věcech a potřebách, které v něm dítě nosí.

Jakou značku vybrat?

V tuzemsku se dají pořídit velmi kvalitní produkty. Příkladem budiž výrobky značky Stil. Jde o českou firmu, která spolupracuje s lékaři a dalšími odborníky, takže výsledné školní aktovky a batohy mají potřebné certifikace a splňují všechna přísná kritéria. Velkou výhodou produktů od společnosti Stil je lehkost batohů, pro děti jsou při nošení velmi příjemné. Pořídit si můžete i celé sety, ve kterých kromě batohu dostanete kupříkladu penál, boxy a další školní pomůcky. Výrobky firmy se dají najít prakticky v každém kvalitním papírnictví a školních potřebách.

Comments are closed.

Scroll To Top