Úterý, 5. března , 2024

Proč u miminka používat zavinovačku?

Zavinování tradičně funguje tak, že se ruce dítěte přitisknou k tělu v útulném a příjemném zavinutí, které má několik různých účinků. V první řadě taková poloha napodobuje teplo a bezpečí dělohy, takže novorozenec je potom klidnější. V následujících řádcích vám však předností prozradíme mnohem více.

Zavinovačka drží ručičky dítěte pevně přitisknuté k sobě, a tím pádem se snižuje vliv Morova reflexu. Jedná se o přirozený instinkt, který je obvykle spuštěn náhlým hlukem a způsobuje, že miminko začne mávat končetinami. Pokud k tomu dojde právě během spánku, miminko se probudí. Zavinovačky tak představují způsob, jak eliminovat noční buzení.

Pro dítě je bezpečnější spát na zádech

Zavinování zvyšuje bezpečí miminka, protože podle odborné veřejnosti by mělo dítě usínat na zádech. Když je dítě zavinuté, je pro něj těžší se přetočit do nebezpečné polohy. Oceníte to i u předčasně narozených miminek.

Hmat je nejstarší uklidňující smysl. Zavinovačka připomíná dětem objetí dělohy a taktéž je to pro ně podobný zážitek jako mazlení kůže na kůži. Novorozeňata mají nad svými pažemi jen velmi malou kontrolu. Zavinování zabrání tomu, aby se bouchala do obličeje, sama se lekala a narušovala si tím spánek. Po zavinutí se miminko lépe soustředí a uklidní. Přečtěte si také, do kdy používat zavinovačku.

Různé typy zavinovaček: zavinovací deky, zavinovací pytle a zavinovačky

Jestliže jste se rozhodli pro zavinování, narazíte na celou řadu druhů zavinovaček. Současný trh je vskutku rozmanitý.

Když se řekne zavinovačka, pravděpodobně si představíte tradiční zavinovačku, přičemž představě malého zavinutého miminka je jen těžké odolat. Vyrábí se v mnoha provedeních.

Zajímavou možností jsou zavinovací deky, což jsou v podstatě látkové zavinovačky, jež jsou určeny pro zavinování miminka, ale mohou být velmi všestranné i poté, co miminko odroste. Spousta rodičů deku využívá jako běžnou přikrývku.

Chcete si koupit zavinovačku pro novorozeně? Podívejte se do e-shopu Moonbaby.cz, kde najdete i mušelínové pleny a další potřeby pro děti.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top