Pondělí, 5. června , 2023

Rtěnka, nebo lesk na rty?

K dennímu i nočnímu líčení samozřejmě neodmyslitelně patří i líčení rtů. Rty jsou na udržení barvy nejnáročnější a pokud je chceme mít dokonale nalíčené, je třeba neustále barvu na rtech hlídat a opravovat.

Co je lepší rtěnka, nebo lesk?

Každé z těchto dvou věcí, mají své pro i proti a většinou pokud se koukneme do své kosmetické taštičky, najdeme v ní obojí, jak rtěnku, tak i lesk a ty pak podle potřeby střídáme. Důležité je vybrat správnou barvu, která nám bude slušet. Lesk je v tomto směru o něco jednodušší, protože ten si můžeme koupit i bezbarvý, který dokáže taktéž vykouzlit nádherné rty a v ž ádném případě s ním nic nezkazíme.

Rtěnek je hned několik druhů

Jsou rtěnky výživné, dlouhotrvající, rtěnky s leskem a podobně. Rtěnka obecně na rtech vydrží o něco déle než lesk a dá se kombinovat s konturovací tužkou a tím si snadno můžete vytvořit nádherný tvar vašich rtů. Rtěnek je na trhu celá řada a vybrat si mnohdy není vůbec jednoduché. I když rtěnka vydrží o něco déle než lesk, i tak je třeba ji čas od času domalovat a doplnit a sjednotit tak barvu vašich rtů. Nemusíte se však o rty starat až tak často, jako je to v případě, že rty použijete lesk.

Lesk je opravdu hodně sexy a sluší snad každé ženě. Lesk však na rtech nevydrží dlouho a neustále se musí lesk na rty doplňovat. Lesků je taktéž na trhu celá řada a to lesky s aplikační houbičkou, lesky v tubě, lesky mohou být i v kalíšku, kdy si je na rty naneseme prstem, nebo štětečkem.

Pokud chcete vypadat dobře, tak leskem rozhodně nikdy nic nezkazíte, nesmíte jej ale nanášet v silné vrstvě, ale pouze ve vrstvě tenké. Nekombinujte lesk s konturovací tužkou, protože by vám ji mohl rozpít. Lesk se dá aplikovat i na rtěnku. Možností jak si nalíčit rty je tedy celá řada a vy tak můžete experimentovat jak se vám bude chtít.

Comments are closed.

Scroll To Top