Sobota, 13. dubna , 2024

Co dokáže make-up

V dnešním světě se málokdy stane, že kolem vás projde nějaká žena nebo dokonce dívka, která by nebyla nalíčena. Téměř všechny ženy a dívky si svůj obličej zdobí pomocí make-upu či jiných líčidel.

Proč si ženy dávají make-up?

Každá má své důvody, proč si na svůj obličej nanášejí make-up a různá jiná líčidla. Postarší ženy chtějí svůj obličej osvěžit, udělat více energetický, čím dosáhnou mladšího vzhledu. Naopak u mladých dívek školního věku, může make-up jejich věk výšit. A právě proto ho používají. Každá žena chce oslnit muže, být pro něj originální a krásná a většina žen se to snaží udělat pomocí líčení.

Jak se nalíčit, aby pleť netrpěla?

Ženy, které se již nějakou dobu líčí, tak vědí, co musí udělat a jak, aby jejich pleť líčením netrpěla. Ale mladé dívky, které s líčením začínají, mnohdy nemají ponětí, co nanášení make-upu předchází a podobně. Jelikož make-up je složka, která vaši pleť vysušuje, tak je třeba jednak opatrně. Před vrstvou líčidla, by měla být jemná vrstva krému, který by pokožku zvlhčil. Kromě toho musíte dbát i na odličování. Všechny ženy bez make-upu vypadají trochu jinak, jsou méně výrazné, proto se jim do odličování moc nechce. Ale vaše pleť potřebuje i dýchat. Stačí, když se odlíčíte aspoň na noc, když se uložíte ke spánku, aby se pokožka na obličeji mohla obnovit. Kromě toho, když necháte svůj obličej nalíčený, tak se ráno probudíte dost překvapeně, protože se vám líčidla stejně rozmažou, což je dalším důvodem, proč ho smýt.

Jak vybrat ten správný make-up?

Make-upu a jiných líčidel je mnoho značek a mnoho variant. Při výběru je základem číslo jedna barva. Měli byste vybírat takový odstín, který nejvíce sedne k vaší pleti, aby nešla poznat hranice, kdy make-up končí a začíná klasická barva pleti. Pak už je výběr snazší, protož vybíráte takový, který by byl šetrný k vaší pleti. Některé líčidla nabízí dvě složky, jakožto náhražku krému. Což znamená, že si nemusíte před nanášením dávat na obličej krém, ale je rovnou vmíchán do make-upu. Ve většině případů platí, že tyto dvouprvkové náhražky nebývají šťastnou volbou, avšak záleží na tom, jak máte citlivou pleť a jak jste s daným produktem spokojena vy sama.

Kdy s make-upem začínat?

Čím později začnete tím je to pro vaši pleť lepší. Ale jsou dívky, které se rády předvádějí a chtějí se malovat. Samozřejmě nic není zakázáno, ale pokud má dívka s make-upem začínat v brzkém školním věku, tak by měla řádně o svou pleť pečovat, aby pleť netrpěla a vydržela stále krásná.

Mužům se líbí přírodní dívky a ne umělé panenky Barbie. To je věta, kterou muži rádi prosazují, ale ve většině případů dávají přednost nalíčeným ženám, protože ty mají originální šmrnc.

Comments are closed.

Scroll To Top