Čtvrtek, 29. února , 2024

Pohoda, klídek a čajíček

Čaj je na první pohled obyčejná tekutina, která doprovází náš život. Ráno jej máme k snídani, při obecnění si dáme bylinky na zdraví i na zahřání a dokonce ledový čaj je perfektní osvěžení do letních dnů. Ačkoliv se nám to nezdá, tak je čaj úplným pokladem.

condesign / Pixabay

Čaj je zdravý

Zdravý čaj pro mnohé znamená, ten co je připraven z bylin. Avšak není tomu tak, samozřejmě, že bylinný čaj je tím nejzdravějším, protože do sebe dostanete účinné látky. Ale i obyčejný čaj, který si uvaříte na snídani je zdravý. I sladit můžete zdravě, stévií nebo medem. Jednak prohřeje organismus a tedy donutí vaše tělo správně fungovat, ale také bylo vědci zjištěno, že v čaji je spousta látek, které jistým způsobem působí proti rakovině. Samozřejmě, že je nutné, abyste kupovali kvalitní čaje.

Čaj sbližuje

Když zvete k sobě domů někoho známého nebo někoho z rodiny, tak vždy říkáte „stav se na čaj či kávu“. Tato věta není jen slušnou frází, ale také pozvánku k tomu, že si opravdu sednete a budete si povídat. Avšak daleko efektivnější je, když si chcete s někým zajít někde popovídat, ale nechcete jíst. Do restaurace je to hloupé, když nebudete jíst, v hospodě se neuslyšíte přes řev opilců, tak kam tedy? No přece na čaj! A díky čajovnám, které vám uvaří velice kvalitní čaj a vytvoří perfektní atmosféru, si můžete v klidu a pohodě u čaje popovídat.

Baohm / Pixabay

S čajem se vzděláváme

Nejen, když si děti večer zalezou do postele a vezmou si sešity s učivem, mají na nočním stolku hrnek s čajem. Avšak pokud chcete zažít pohodu, klídek a přitom vychutnávat dobrý čaj a k tomu všemu se ještě vzdělávat, tak vás pošleme zpátky do čajovny. Protože většina čajoven pro své zákazníky připravují zajímavé programy, mezi které se nejčastěji řadí cokoliv s literaturou. Ať už jde jen o to, že čajovna nabízí knihy, které si můžete přečíst, zatímco budete pít čaj anebo odpoledne, kde bude předčítání a podobně. Navíc u čaje to má daleko odlišnou atmosféru, a přestože se vzděláváte, nepřijde vám to tak.

Čaj znamená lásku

Aby byl čaj chutný a zdravý, tak se musí správně připravit. Neznamená to, že musíte měřit správnou teplotu vody, udělat několik propláchnutí čaje i když si to některé odrůdy vyžadují, ale naopak to znamená, že jej musíte vařit s láskou a pro radost a stejně dobrým pocitem si jej vychutnat a až poté může nastat pohoda a klídek, protože dobrý teplý čaj dokáže uklidnit i rozzuřeného býka.

 

Čaj není jen obyčejný nápoj, který máme ke snídani, ale je to úplný zázrak, který nás provází celým životem.

Comments are closed.

Scroll To Top