Sobota, 13. dubna , 2024

Krásná a zdravá díky medu

Krásná a zdravá díky medu

Krásná a zdravá díky medu, Autor obrázku: Thangaraj Kumaravel

Ještě dříve, než začali lékaři předepisovat průmyslově vyrobené tabletky s léčivými účinky, spolehlivě med fungoval jako univerzální lék. Dnes nám zůstal jakýsi pozůstatek – medem si obvykle nemocní sladí bylinné čaje. Mimo to se v posledních letech rozpoutal nový trend v oblasti masáží – medové masáže.

Kosmetika s medem

Na trhu samozřejmě také najdeme kosmetické výrobky s obsahem výtažků z medu, jejichž výsledek má zaručit pevnou a hebkou pokožku, pleť bez nečistot anebo pevné a zdravé vlasy. Produkty jsou jistě dlouhodobě zkoumány, v tom případě budou jejich účinky zaručené, ale není nad vlastní přírodní kosmetiku ze zlatého a dobrého medu.

Obsah a účinky medu

Med je přírodním lékem nejen na běžná nachlazení, ale pomáhá předcházet a zmírňovat průběh i vážných onemocnění. Mimo cukry med také obsahuje bílkoviny, vitaminy A, C, některé ze skupiny B, dále D, E a K. z minerálů a stopových prvků jsou zde zastoupeny: křemík, fosfor, hořčík, draslík, vápník, sodík a železo. Med obsahuje také důležité látky jako jsou aminokyseliny, éterické oleje a především mateří kašičku.

Med jako lék

Díky tomuto zastoupení důležitých látek, je med přírodním léčivem, který má schopnost ničit bakterie, tudíž je přírodním antibiotikem a léčí především dýchací cesty – nachlazení, rýmy, záněty horních cest dýchacích, záněty průdušek apod. Poradí si i s oslabenou imunitou, a tím funguje i jako preventivní opatření proti veškerým nemocem.

Med v kosmetice

Pozitivním účinků na lidské tělo však není konec. Med je perfektní detoxikační prostředek a čistí skvěle i pleť a pokožku. Těchto vlastností se užívá při medové – detoxikační masáži. Nanesený med z kůže „vytáhne“ škodliviny a naopak pokožce předá vitamíny a další potřebné látky, které ji zaručí sametovou hebkost. Masáží tahy tomuto faktu navíc dodají posílení svalstva a rozpohybování lymfy. Detoxikuje se tak nejen vnější pokožka, ale i vnitřní systém.

Pleťová maska z medu nejen že vyčistí pokožku, ale také ji hydratuje a vyživuje. Je tak vhodná pro všechny typy pleti a nemá vedlejší účinky.

A poslední, důležitá informace na závěr – med je také přírodní afrodiziakum.

Comments are closed.

Scroll To Top