Úterý, 23. dubna , 2024

Jak být sebevědomou ženou?

přirozená krása - sebevědomí

přirozená krása – sebevědomí, Autor obrázku: Søren Rajczyk

Přirozené a vlastní sebevědomí výrazně ovlivňuje život jedince. Dostatečné sebevědomí vám pomůže získat slevu při nákupu, vstup zdarma, vysněné zaměstnání, anebo srdce žádaného muže. Jenže někdo má přirozené sebevědomí na rozdávání, u jiného chybí znatelně. Každá správná žena by měla mít alespoň kousek tohoto „daru“ a působit na jiné lidi až závistivým dojmem. Pokud nepatříte zrovna k těm, které příroda obdarovala už od kolébky, nemusíte si zoufat. Sebevědomí si lze i vypěstovat.

Cítit se a vypadat dobře

První zádrhel, který sráží dolů sebevědomí je ten, že si člověk připadá nepřitažlivý, nespokojen se svým vlastním vzhledem. K těm nejčastějším problémům patří tělesná váha. Řada žen je nespokojena se svým tělem – buď mají velký zadek, malá prsa, široká stehna, celulitidu, faldy na břiše a další. Zdá se Vám to povědomé? Stejně, jako i vy teď pokyvujete hlavou, tak dává za pravdu většina žen na světě. Co to znamená? Že všechny mají velké zadky a břicha? NE – jen se moc prohlíží a vše vidí ještě větší, než ve skutečnosti je. Na druhou stranu je spousta obézních žen (viz. showbyznys), které sebevědomím oplývají.

Zkuste tedy s postavou co nejdříve něco dělat a nevšímejte si nedostatků, ale zaměřte se na své přednosti a ty vyzvedněte. Že nemáte? Nebuďte na sebe tak zlá – když se nemáte ráda vy sama, kdo jiný by vás měl mít rád? Dalšími nedostatky, které sráží zdravé sebevědomí, jsou nedokonalosti pleti – začněte pravidelně navštěvovat kosmetičku, nebo dermatologii. Vyzkoušejte domácí tipy na ošetření pleti a pravidelně je aplikujte. Je vaším nedostatkem velký nos? Máte dvě možnosti – buďto plastická chirurgie, anebo si z něj udělejte přednost. Že to není snadné? A co Tereza Maxová? Bez svého nosu by (možná) nebyla světovou topmodelkou.

Uvědomit si vlastní jedinečnost

Uvědomte si, že jsou na světě lidé, kterým na vás záleží. Možná to nedají často znát, ale kdybyste jejich život opustili, hned by to poznali a hledali vás. Většinou jde o partnera, kamarády, kamarádky, rodinu, přátelé, známé, spolupracovníky a další. Jistě si vzpomenete na nějaký okamžik, kdy jste takovou situaci zažili. Co to znamená? Jste jedinečná osoba, kterou někdo potřebuje. Pokud s tím máte problém, napište si to do diáře, do emailu, třeba i na zrcadlo. Kamkoli, kam denně koukáte a mějte to na očích. Každý den si tu větu přečtěte a hned několikrát za sebou. Budete si to pamatovat.

Z nedostatků udělat přednosti

Již bylo zmíněno výše – například velký nos, nebo zadek apod. Kdy by bez těchto viditelných znaků byla třeba J. Lo, Kim Kardashian, Tereza Maxová, nebo Aneta Vignerová (ta ač byla za své uši hanbena širokou veřejností, vyhrála titul královny krásy, stala se modelkou, a také„ulovila“ atraktivního chlapa). Proč byste něco podobného neměla dosáhnout i vy?

Smířit se s tím, jaká jsem

Že nemáte husté a dlouhé vlasy jako jiné ženy? Nebo velké, krásné oči? Že je vaše postava záhadných tvarů? Nějaká jste a taková buďte. Nesněte o tom, že jednou, až vyhrajete v loterii, si necháte udělat plastiku a budete šťastná. Kdo vám zaručí, že se tak stane? Smiřte se s tím, že jste taková, jaká jste. Že máte velký zadek? Sama to víte, a když vám to někdo říká, nebo dává najevo, určitě vám to není příjemné. Odpovězte: „já vím, že mám velký zadek. No a? aspoň si mám na co sednout…a když se ti nelíbí, tak na se na něj nedívej“.

Smát se

Smějte se na svět, smějte se na lidi. Budou vám závidět, anebo jim předáte také kousek štěstí. V každém případě už i neznámí jedinci na vás poznají, že máte jistou dávku zdravého sebevědomí. Budete působit lépe a lépe se vám i bude dařit. Nikdy nezapomeňte, že smích je koření života.

Comments are closed.

Scroll To Top