Pátek, 23. února , 2024

Chceme miminko, ale nejde to

Poslední dobou je smutné, ale hodně běžné, že se mladým manželům či párům nedaří zplodit společného potomka, což samozřejmě není nic veselého. Důvodů je hned několik, s některými lze bojovat, ale některé jsou bohužel obtížnější.

Největší problém je stres

U většiny případů bývá hlavním důvodem neplodnosti stres. Je jedno, zda jde o stresové situace vyvíjené na ženu či muže, protože stačí, aby jeden z nich nebyl v příjemné a klidné náladě a už může být se zplozením problém. Proto je velice důležité, aby se vysokému stresu pár vyhnul. V některých případech je dokonce nutné i změnit zaměstnání, ale pokud člověk chce být šťastný, tak obětuje i takové věci.

Pozůstatky z nemocí

Další velice pravděpodobný důvod vaší neplodnosti může být neprůchodnost vaječníků, která je většinou způsobená díky dřívějším onemocněním. Jedná se o nemoc, jako je opakovaný zánět ale také komplikovaná operace slepého střeva. Bohužel se tento problém vyskytuje u mnoha žen, takže pokud máte problém s otěhotněním a rozhodnete se s tímto problémem zajít k odborníkům, tak vás na toto vyšetření opravdu pošlou. Tento problém lze vyřešit hned dvěma způsoby. Buďto podstoupíte operaci, která vás tohoto problému zbaví, anebo se můžete nechat oplodnit uměle.

Za neplodnost nemusí jen ženy

Mnoho lidí si myslí, že za problémy s otěhotněním mohou ženy. Pravdou je, že v mnoha případech je sice příčinou ženské tělo, avšak stejně tak za to může mužské tělo. Protože poslední dobou je poměrně často vyskytován problém se spermiemi. Buďto jsou spermie poháněny malou rychlostí anebo mohou mýt odlišného tvaru a už je neplodnost na světě. Výhodou je, že v mnoha případech může muž sám tento problém vyřešit, stačí, když trochu změní svou životosprávu. Jedná se o vysazení cigaret, nakoupit si vzdušné spodní prádlo a popíjet méně alkoholu.

Mohou to být i jiné záležitosti

Samozřejmě, že důvodů je opravdu mnoho, a proto je nejlepší poradit se s odborníky. Avšak existují situace, kdy je problém s těhotenstvím způsoben jinými poruchami, zejména vrozenými, s kterými již nelze nic udělat, a tak mnohdy nezbývá jiná možnost, než umělé oplodnění.

 

Pokud se vám nedaří zplodit miminko, tak určitě nejste jediní. Ale třeba vy jste ti, kteří s tím mohou něco udělat.

Comments are closed.

Scroll To Top