Neděle, 3. března , 2024

Vybíráte jméno pro dítě? Zjistěte si jeho význam

Podle čeho rodiče vybírají jména pro své potomky? U některých těžko říct. Jistě vám neunikla nedávná informace, že podnikatel Elon Musk s partnerkou zpěvačkou Grimes pojmenovali své dítě X Æ A-12, přesněji řečeno X Æ A-XII, protože zákon jim neumožňuje použít ve jméně číslo.

Většina rodičů vybírá jméno podle toho, aby se hodilo k příjmení, dalo se hezky zdrobňovat, nebylo příliš snadné vymyslet na něj mnoho nadávek. Někteří rodiče přesně vědí, jaké jméno vyberou, další marně sedí nad kalendářem, jiní si dokonce kupují knihy o jménech. A ono není vůbec špatné si prostudovat, jaký je význam jména a jakou budoucnost svému nositeli předurčuje.

Skutečně má jméno takovou moc?

Má. Existují dokonce výzkumy na to, že lidé vás vnímají a vytvářejí si o vás obrázek podle vašeho jména. Zamyslete se nad tím. Některá jména působí něžně, romanticky, zranitelně. O nositelích jiných jmen si naopak řeknete, že jsou určitě sebevědomí a silní. Vnímáte ten rozdíl? Znát je například mezi „měkkým“ jménem Eliška a „tvrdším“ jménem Aneta. Zvuk jména je však pouze jeho jedním aspektem.

Bude dítě s takovým jménem v životě úspěšné?

Některá jména předurčují, že člověk bude v životě velkým individualistou, další mu předpovídají zdárnou kariéru. Nebojte se, žádné jméno nenese vyloženě negativní osud. Přečíst si jeho přednosti je však zajímavé.

Udělat to můžete na webu Vestirna.com, kde naleznete také výklad karet, horoskop a spoustu dalších ezoterických služeb. Jelikož web funguje z reklamy, všechny služby jsou zcela zdarma a také význam jmen si můžete přečíst zdarma. Dozvíte se, jaké barvy nebo znamení se k danému jménu hodí, odkud jméno pochází, jaký je vlastně jeho význam.

Je jen na vás, zda si z toho, co se dočtete, něco odnesete a jestli tyto informace ovlivní vaši volbu. Jméno dítěte by se mělo líbit především vám. Co o něm říkají hvězdy, je vedlejší. Nebo ne?

Comments are closed.

Scroll To Top