Úterý, 23. dubna , 2024

Zlaté mléko: elixír, který prospívá zdraví

Některé věci, o kterých víme, že jsou zdravé a měli bychom je jíst, nám úplně nechutnají. A pak jsou tu ty které mají chuť lahodnou a na každé setkání s nimi se těšíme. Zlaté mléko je právě takové.

Nápoj s vůní orientu a dálek si i u nás získává čím dál větší oblibu. Není divu, zlaté mléko dokáže zahřát po těle i na duši a navíc má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví. Směs kurkumy, zázvoru, skořice a černého pepře doplňuje med a mléko tvoří nápoj, který je již po mnoho staletí součástí indické kultury. Podle žluté barvy, připomínající slunce, se mu říká zlaté nebo také kurkumové mléko a doporučuje se pít šálek denně. Skořice, zázvor i kurkuma se řadí mezi antioxidanty, látky, které pomáhají našemu tělu bojovat s volnými radikály a poškození buněk. Černý pepř se přidává nejen kvůli štiplavé chuti, ale především kvůli lepšímu vstřebávání kurkumy a znásobení jejích účinků.

Tradiční ajurvédský nápoj s nezapomenutelnou vůní se pro mnoho lidí stal alternativou ranní kávy. Je vhodný pro vegany i vegetariány a pravidelná konzumace má na naše tělo mnoho příznivých účinků. Pomáhá posilovat imunitní systém, zlepšuje trávení i stav pokožky, zmírňuje projevy stresu a nespavost, prospívá mozku, chrání před srdečními chorobami a pomáhá s detoxikací jater i ledvin. Najít na zlaté mléko recept není složité, stačí potřebné ingredience rozmixovat, povařit a přecedit. Snadnější variantou jsou již připravené směsi na zlaté mléko, které stačí pouze rozmíchat v teplém mléce. Přidat lze směs koření také do jogurtů, smoothie nebo ji využít při vaření a pečení. Nejlepší kombinace je však s tekutinou v podobě nápoje, ať už s kravským nebo rostlinným mlékem nebo jinou alternativou.

Hřejivý nápoj si můžeme vychutnat po celý den, ale pokud si ho dáme večer, zlepšíme si kvalitu spánku a podpoříme trávicí procesy během noci.

 

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top