Čtvrtek, 29. února , 2024

Přírodní kosmetikou k lepšímu zdraví

Přírodní kosmetika není už jen pouhý trend. Jen si všimněte, že i v klasické drogerii najdete v podstatě v menší míře šampony, které jsou bez sulfátů a parabenů. Bio kosmetika, ale i drogerie v podobě pracích prášků a různých čističů je už zkrátka běžnou součástí našich životů.

Péče o tělo s bio kosmetikou

Dnes už více dbáme o své zdraví, protože víme, že i kosmetika na bázi chemie může škodit. Krém plný chemických sloučenin vám sice rychle vyhladí pleť, zbaví vás pupínků za pár hodin, ale jaká je cena za tu rychlost a úžasný efekt? Velké změny v estetice dokáže jen skalpel, a když se to děje v kosmetice, musí být jasné, že jistý booster je na bázi velké koncentrace chemických prostředků. To se pak může negativně odrazit někde jinde. Vezměte si například chřipku. Když si vezmete léky, uleví se vám od bolesti, kterou byste rozehnali čajem, pocením, spánkem. Jen by to trvalo pomaleji. Pilulka zabere. Jenže v našem těle se už usadí něco cizího, umělého. Tělo si na to zvykne a může být příště rezistentní. Pak už nebude mít takový účinek. Kosmetika pracuje na podobném principu. Také přestane být časem účinná. Třeba na šampony si vlasy zvyknou, a i když vám daný produkt zpočátku pomáhal s mastnými vlasy, po pár měsících zjistíte, že vaše hříva je nějaká zplihlejší ihned po mytí. Nejinak tomu je s pěstící kosmetikou, kdy budete muset do těla vpravovat čím dál větší „dryáky“. To proto, že různé krémy, mléka, tonika, séra a další přípravky přijímáme póry, čímž se dostávají do nitra našeho těla. Přírodní péče o tělo ale s organismem splyne. Ať jde o krémy, tělová mléka, mýdlo či sprchový gel.

Bomby do koupele, sprchové gely i tuhá mýdla

Co nesmí chybět vašemu rituálu v koupelně? Jistě tuhá mýdla. Ta přírodní jsou barevná, mohou obsahovat přírodní květy, krásně voní, a to tak nějak neuměle, takže jsou velmi příjemná. V přírodní kosmetice nezapomínejte ani na děti, je nadchnou šumivé bomby do koupele, které jsou i skvělou alternativou pěny, takže si ten požitek můžete dopřát i vy. Mrkněte na stránky jednoho z nejoblíbenějších e-shopů s přírodní kosmetikou Biooo.cz, kde si vyberete z široké škály kosmetiky i drogerie té nejlepší kvality.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top