Pondělí, 22. dubna , 2024

Pomozte miminkům překonat bolestivé a nepříjemné bolesti bříška a pobavte je didaktickými hračkami

Krátko poté, co se děti narodí, čeká je často nepříjemné období břišních kolik. Objeví se už kolem měsíce stáří dítka a trvají dva, tři měsíce, ale někdy i déle. Proto se všemožně snaží nejen lékaři, ale i rodiče co nejlépe pomoci a najít způsob, jak této bolestivé zkušenosti předejít.

Co způsobuje koliky?

Příčin vzniku břišních kolik je více. Jedním z důvodů je malé zapojování břišních svalů. Tím, že nejsou střeva promačkávána, není jim pomáháno v odvádění plynů. Další přispění se dává matčině stravě. Do mateřského mléka se dostává velká část ze stravy matky a tak mohou nadýmání a nafouklé bříško způsobit i nadýmavé potraviny. Kojící ženy by se měly vyhýbat jak luštěninám, tak kupříkladu perlivé vodě, některému čerstvému ovoci a zelenině, ale také čerstvému pečivu, kynutým buchtám atd.

Příčinou ale může být i špatné trávení laktózy. Laktóza je hlavním cukrem každého mléka. Skládá se ze dvou molekul, pro jejichž vstřebání je nutné, aby byly odděleny. To zabezpečí enzym s názvem laktáza. Pokud tento enzym v těle chybí, nebo je jeho produkce příliš nízká, dochází k intoleranci laktózy, která je častým problémem nejen u dětí, ale i dospělých.

Řešením je doplnění stravy o enzym laktáza. Ten obsahuje kupříkladu výživový doplněk ColiPrev®. Budete-li mít zájem, můžete si zjistit víc informací o tomto způsobu řešení bolestí bříška.

Zábava s didaktickými hračkami

Když už děti netrápí bolení bříška, mají konečně náladu na pořádnou zábavu. Velmi dobrou možnost hry i vzdělávání nabízí didaktické hračky.

Jsou to různé šikovné a vzhledově lákavé hry a hračky, které pomáhají rozvíjet hrubou i jemnou motoriku, logické myšlení dětí, koordinaci atd. Přehlednou a velkou nabídku didaktických hraček najdete na webových stránkách nomiland.cz. Jestli je navštívíte, zaručeně objevíte hračky, které vás nadchnou!

Comments are closed.

Scroll To Top