Středa, 4. října , 2023

Ozdoby ve vlasech letí

Culíčky s ozdobou byly in, když jste ženy byly malými holčičkami. A jistě dodnes rády vzpomínají na to, jak jim ve vlasech létaly berušky a podobně. Dokážete si představit, že byste měly i dnes vyrazit ven s ozdobou na culíčku? Klidně běžte, je to módní trend.

ImageParty / Pixabay

ImageParty / Pixabay

Ozdoby neházejte do koše

Kdysi bylo úplně normální, že ženy si do vlasů dávaly mašle či květinové ozdoby a podobně. Avšak dnes už se najde jen hrstka žen, které by ven na ulici vešly s ozdobou ve vlasech, což je rozhodně škoda, protože právě tyto ozdoby jsou zase módním trendem. Vůbec se nemusíte bát vytáhnout čelenky, gumičky či jiné vlasové doplňky, které jsou zdobené.  Samozřejmě, že nejde jen o ozdobené vlasové doplňky, ale přímo nějakou trefnou ozdobu.

Jako malá holčička

Mnoho žen se podobných ozdob bojí, protože mají strach, že opět budou vzhledem připomínat spíše malé holčičky, než vkusné dámy. Vše záleží na výběru ozdoby a také na tom, jak jí nosíte, když zvolíte správnou cestu, tak z vás bude vysoce moderní žena. Stačí, když se budete řídit pár pravidly, jak vykouzlit hezký účes. Například se nemusíte bát nosit mašle různých velikostí, ale musíte myslet na cop, který si vytvoříte. V případě, že budete mít vysoké culíky, tak raději zvolte menší a nenápadnou mašličku. Naopak pokud se vám bude cop spouštět po zádech či kolem krku po hrudníku, tak jej klidně oživte velkou mašlí. Co se týče barev a vlasových ozdob, tak je vždy lepší držet se i jednoduchosti a vždy dávat přednost mašličkám tmavých barev, jako je hnědá, černá, tmavě modrá, vínová a podobně.

821764 / Pixabay

Tvar a materiál si vybíráte samy

Rozhodně nemusíte zůstat jen u klasických mašlí, existuje mnoho jiných různých ozdob, které mohou vypadat velmi vkusně. Když se podíváte na nějaké módní představení, tak jistě uvidíte, jak mají modelky ve vlasech kovové a podobné předměty. Vybírejte třeba malé kovové lístky, které nenápadně zasunete do svého drdolu anebo si stuhou omotejte téměř celý cop. Jde spíše o minimalistické prvky, ale to z nich dělá unikátní ozdobu do vlasů. Nic se nemá přehánět a stejně tak to platí i pro tyto ozdoby.

Doplňky jsou součástí celku

Stále platí pravidlo, že doplňky, jako jsou právě i ozdoby do vlasů musí jen doplnit celek, což znamená, že i malá ozdoba musí ladit s celkovým vzhledem. Ačkoliv třeba půjde jen o malý kovový lísteček, neměli bychom to zanedbávat a určitě dbát na to, aby se hodil k tomu, co máte na sobě. Lísteček by neměl pasovat jen barevně, ale také stylově, pokud bude něžný, musíte mít na sobě nějakou romantickou róbu a podobně.

 

Mít ve vlasech mašli, stuhu či jinou ozdobu, neznačí, že jste ještě v pubertě. Když zvolíte tu správnou ozdobu, můžete tím podtrhnout celkový vzhled. Budete svěží a moderní.

Comments are closed.

Scroll To Top