Čtvrtek, 29. února , 2024

Co nosit v těhotenství, aneb móda pro těhulky

Že v těhotenství nemůžete vypadat dobře a sexy? Že jste odsouzena k chození v špatně padnoucích kalhotách, příliš krátkých tričkách a leginách, které vám budou neustále sjíždět z boků? A co si neušijete, to nemáte? Tyhle pravidla možná platila dříve, ale dnes už ani náhodou.

Co se v těhotenství nosí

V některých kamenných, ale hlavně internetových obchodech naleznete celé sekce věnující se oblečení pro těhotné. Nemusíte už vybírat jen podle velikosti – k dispozici bývá mnoho barevných i stylistických variant, kde si každá najde své. Vybírat můžete z nepřeberné řádky kalhot, šatů, sukní, legin a dalších kusů šatníku. Opět zde platí kvalita nad kvantitou a hlavně, i kdyby Vámi vybrané rifle vypadaly sebeúžasněji, pokud jsou vám nepohodlné na nošení či vás tlačí do břicha, sáhněte raději po méně stylové, ale pohodlnější variantě. Vždyť kdy je důležitější, aby se žena cítila dobře, než když čeká miminko?

A navíc moderní těhotenská móda už dosáhla takové úrovně, že není ani v nejmenším třeba počítat s tím, že zakoupené oblečení budete nosit maximálně jeden rok. Mnoho outfitů se naopak navrhuje tak, aby se dalo nosit i dál, po těhotenství. Investice do těhotenské mody tak vůbec není jen vyhozenými penězi. Naopak mnoho žen teď nosí elegantní těhotenskou módu dávno po narození dítěte a nikdo by nepoznal, že se jedná o dříve tolik opovrhované outfity pro mladé maminky.

Jak správně vybrat těhotenské oblečení

Volte takové velikosti, jaké jste nosila dříve. Většina těhotenského oblečení bývá s nastavitelnou velikostí okolo pasu a bříška. Není tedy nutné volit přemrštěné velikosti, stačí volit stejné velikosti, jaké jste nosila dříve.

Oblečení vybírejte pružné, elastické. Nejlépe z přírodních materiálů, jak je bavlna, len či viskóza s přídavkem elastanu. Takové oblečení krásně obtáhne Vaší figuru a nechá vyniknout vaše ženské tvary.

Kalhoty volte s bavlněným nastavovacím pasem či úpletem přes bříško nebo elastickou gumou, která končí těsně pod bříškem. To zabrání tomu, aby kalhoty sjížděly dolů či nepohodlně tlačily. Pás navíc bývá opatřený zapínáním s nastavitelnou délkou – kalhoty vám tedy budou dobře sedět jak ve třetím, tak v posledním měsíci těhotenství. Bavlněný pás můžete nosit na bříšku, poskládaný na polovinu přes boky nebo ho prostě nechat volně viset. Jeho délka se dá upravovat a v zimě poskytuje dobrou ochranu proti chladu. Takové kalhoty navíc jsou i nesmírně elegantní. Vždyť kalhoty s vysokým pasem jsou dnes opravdu v módě. Kalhoty můžete pořídit volné ale i ve formě legin. V létě se nejvíce osvědčují legínové tříčtvrteční kalhoty nebo bederky.

Když bříško roste, aneb těhotenská móda pro pozdější měsíce

V pokročilých měsících těhotenství už bude nemožné nosit normální trička – jsou příliš krátká, nezakrývají celé bříško a navíc zadní díl nepasuje k přednímu. Pokud ovšem chcete nosit své staré halenky, můžete k nim dokoupit speciální bavlněné pásy – nebo použít pásy s těhotenských kalhot. Pás tak přetáhnete přes bříško a nebude vůbec vadit, že halenka nedoléhá. Pokud si navíc pás pořídíte opravdu barevný, může se stát zajímavým modním doplňkem a vyzdvihnout přednosti těhotenského bříška. Když si ale chcete pořídit halenku novou, volte takovou s řasením kolem živůtku – tím zabráníte nesprávnému lícování. Takové halenky se navíc dají krásně nosit i po porodu. Zvolit můžete i speciální kojící trika s modním objevem současnosti – zipem na živůtku. Velmi elegantním a populární řešením jsou také splývavé tuniky – skvěle se hodí ke kalhotám a dokáží skrýt zaoblené boky.1

Správná volba, aneb šaty a sukně pro těhotné

Ale co je opravdovým modním trendem? Samozřejmě že šaty a sukně. Jsou krásně ženskou výbavou šatníku a zejména v létě se díky své lehkosti a eleganci nosí přímo báječně. V chladnějším období je můžete doplnit speciálním punčochami. Šaty mívají řasení v oblasti poprsí a tím nechají bříško vyniknout. Sukně pořizujte se zipem na zádech – zatímco v těhotenství bude rozepnutý, po porodu zip prostě zapnete a z těhotenské sukně budete mít krásně elegantní outfit.

Těhotenská móda pro zimní měsíce

Samotnou kapitolou jsou pak svetry a bundy. Ideálně se hodí zapínací či zavazovací svetříky. Oproti těm zavinovacím mají nespornou výhodu – dají se jednoduše rozepnout a sundat, což se hodí zejména v místnostech a trpíte-li návaly horka a zimy. Zavinovací oproti tomu dobře poslouží v zimě, pokud chcete bříško udržet v teple.

Těhotenská móda, aneb krátce na závěr

Opravdový boom zažívají i svatební šaty. Existuje několik módních salonů určených výhradně pro těhotné ženy, které vám ušijí nádherné svatební šaty pro těhotné ženy.

Samostatnou kapitolu tvoří plavky a další prádlo. Plavky volte elastické, spíše jednodílné než dvoudílné, opět s řasením v oblasti živůtků.

Jak vidíte, těhotenské oblečení může být modní i elegantní. Záleží jen na vlastních preferencích a hlavně na tom, v čem se budete cítit pohodlně.

Comments are closed.

Scroll To Top