Úterý, 23. dubna , 2024

Jste těhotná? Dopřejte si správné vitamíny pro nastávající maminky.

Většina žen, které zjistí, že je potkala krásná událost a prožívají těhotenství, se začne dříve či později zajímat o to, jaké doplňky stravy by měla užívat a spěchají do lékárny či drogerie a nechají si poradit. Někteří lékaři, k nimž dochází v průběhu těhotenství, jim vhodné vitamíny doporučí dle jejich konkrétního stavu.

Kompletní dávka potřebných vitamínů

Ve všech lékárnách najdete několik druhů výživových doplňků speciálně určených pro těhotné ženy. Ty zajistí, že má nastávající maminka vše, co potřebuje jak pro zdárný vývoj plodu, tak pro její zdraví. Chybět zvláště v počátku těhotenství nesmí dostatek kyseliny listové, ženy trpící chudokrevností by si měly pohlídat s přispěním lékaře množství železa v krvi, v pozdější fázi těhotenství se mohou vyskytnout nepříjemné bolesti stydké kosti, proti které může doktor nasadit speciální léky vydávané na lékařský předpis, které ženám od bolesti uleví.

Doplňte i čaje a krémy pečující o pokožku

Stejně jako doplňky stravy obohaťte svůj pitný režim o čaje určené nastávajícím maminkám. Později před očekávaným porodem v lékárně požádejte o čaj z maliníku, který napomůže k hladšímu průběhu porodu. Doporučováno je i lněné semínko, které může být užíváno samotné, zamíchané do nápoje nebo jogurtu či jiného jídla.

V průběhu těhotenství se zvýší váha ženy a značný nápor na elastičnost pociťuje pokožka nejen na břiše, ale i na prsou a může se zvyšovat i objem zadečku, stehen… U některých žen dochází k zadržování vody, což ještě umocňuje zvyšování váhy a náporu na pokožku. Požádáte-li v lékárně o speciální krémy nebo oleje pro těhotné, dopřejte svému tělu péči a zmírníte tvoření strií. Výborný je i olivový olej, který můžete do pokožky vtírat po koupeli či sprše.

Další přípravky, které vás možná překvapí

Jestliže se zajímáte o hladký průběh porodu, určitě narazíte i na rady týkající se masáže hráze. K tomuto účelu v lékárně zakoupíte speciální olejíček, kterým hráz můžete masírovat a předejít tak zbytečnému nastřižení.

Těhotenství si díky přípravkům z lékárny mnohem více užijete. Nebojte se zeptat lékárníka nebo přímo vašeho ošetřujícího gynekologa a investujte do kvalitních výrobků. Zdraví vašeho děťátka i vás samotných za to jistě stojí.

Comments are closed.

Scroll To Top