Neděle, 3. března , 2024

Koupit prvňáčkovi klasickou aktovku, nebo školní batoh?Pokud přemýšlíte nad školní taškou pro prvňáčka, nabízí se vám hned několik možností. Současný trh je opravdu rozmanitý, nabízí nepřeberné množství modelů a provedení. Výrazné barvy, dětské motivy a postavy z oblíbených animovaných filmů hrají momentálně prim. Vzhled by však neměl být rozhodující, protože je nezbytné zohlednit také provedení, velikost a další parametry, na které se v následujících řádcích zaměříme.

Školní batoh, nebo spíše aktovka?

Prvně byste se měli rozhodnout mezi batohy pro prvňáčky a aktovkami. Zaměřte se, aby vybraný model disponoval pevnými anatomicky tvarovanými zády, polstrováním a hlavně nastavitelnými popruhami. Počítejte totiž s tím, že dítě v průběhu prvního roku poroste, tudíž bude potřeba popruhy uvolňovat. Stejně tak byste neměli podceňovat ani šířku popruhů, která by měla být alespoň čtyři centimetry.

Pokud jsou aktovky pro prvňáčky správně anatomicky tvarované, zajistí uživatelům optimální držení těla. Dále by vás měla zajímat hmotnost, která by neměla přesáhnout jeden kilogram. Jakmile totiž ratolest přidá do aktovky potřebné sešity a učebnice, váha rychle naroste.

Co byste neměli podcenit?

Jak aktovka, tak i batoh by měl mít nejen vyztužená záda, ale také dno, protože dítě bude aktovku neustále někam pokládat. V neposlední řadě nezapomínejte na reflexní prvky, což oceníte třeba hlavně v zimě, kdy děti často chodí do školy za tmy, ze školy za šera.

Jestliže chcete zakoupit rovnou kompletní školní sety, podívejte se do internetového obchodu bagmaster.cz, kde najdete vše, co prvňáček potřebuje. Od školních setů, které zahrnují batoh či aktovku, penál, krabičku na svačinu a lahvičku na pití, až po školní příslušenství a doplňky. Podívejte se také do výprodeje, třeba seženete něco za atraktivní ceny.

Comments are closed.

Scroll To Top