Středa, 1. února , 2023

Kotvičník by se měl stát věrným kamarádem většiny žen. Proč?

Nenápadná plazivá jednoletka typická drobnými žlutými kvítky, ale také semeny připomínajícími na první pohled ježka. To je kotvičník zemní, který má svůj původ v daleké Číně a Japonsku. Díky jeho odolnosti jej ale můžete pěstovat i u nás. Proč by se na kotvičník měly zaměřit především ženy, které ho rády a často kupují svým partnerům pro posílení jejich libida? Kotvičník totiž působí velmi dobře i na ně. Stačí ho vyzkoušet.

Jaké látky jsou obsaženy v kotvičníku?

Ten nejkvalitnější kotvičník, který se k nám dováží, se pěstuje v Bulharsku. Z hlediska využití nachází své místo nejen v tradiční čínské medicíně či indické ajurvédě, ale dokáže si najít své nezastupitelné místo i v režimu moderního člověka. V kotvičníku je obsaženo široké spektrum na tělo blahodárně působících látek. Mezi nimi vynikají fytosteroly, které jsou extrahovány z kořene, nati i sušených plodů. Tím nejúčinnějším fytosterolem je Protodioscin, který lze zařadit mezi steroidní saponiny. Právě podle procenta jeho obsahu v kotvičníku se určuje jeho kvalita. Čím vyšší je procento Protodioscinu v kotvičníku, tím je tento produkt kvalitnější a účinnější. Kromě něho v kotvičníku naleznete také flavonoidy, aminokyseliny, glykosidy a celou řadu vitamínů a minerálů.

Kotvičník něžnému pohlaví prospívá

Všechny látky obsažené v kotvičníku ovlivňují pozitivně nejen muže, ale také ženy. Ty se tedy rozhodně nemusí obávat nadměrného zvýšení hladiny testosteronu spojeného s růstem vousů, chlupů a zhrubnutí hlasu. Kotvičník na ženy totiž nepůsobí stejně jako na muže. U příslušnic něžného pohlaví se soustředí na stabilizaci hladiny estrogenu, což je ryze ženský hormon. Kotvičník u žen dokáže nastavit a harmonizovat pravidelnou ovulaci a tím přispět k vyšší plodnosti. Kromě toho dokáže stimulovat hormon zodpovědný za dozrávání folikulů ve vaječnících. Obecně jej můžete ale také užívat, potřebujete-li nastavit pravidelnou menstruaci či řešit premenstruační syndrom, který mnoha ženám způsobuje každý měsíc nepříjemné stavy. Kotvičník může ale výborně fungovat také jako podpora trávení.

Znáte macu?

Skvělou bylinkou pro ženy je také peruánská maca. I tu znají především pánové, kterým dodává tělesnou a duševní vitalitu nejen ve věku nad 40 let. Maca má podobné účinky jako kotvičník a díky tou se s ním vhodně doplňuje.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top