Středa, 4. října , 2023

Kolo, které šlape za vás

Poslední dobou, kdy světem vládne technika, se na cestách objevují kola, na kterých se nemusí šlapat. A komu by se nelíbilo jezdit si do kopečků a kochat se přírodou, aniž by se u toho nadřel? Můžete hubnout a přitom se tak „nenadřít“, dát se do formy jemně a pohodlně.

slikviditet / Pixabay

Já na kole nešlapu!

Tato speciální kola, na kterých se nemusíte namáhat, jsou laicky nazývané elektrokola. Jedná se o klasické kolo, na kterém je připevněn motorek, který je poháněn elektřinou. Takže stačí, když kolo nabijete, podobně, jako si nabíjíte mobilní telefon a můžete na něm uhánět.

Jak dlouho motor jede?

Doba, za kterou se na kole svezete bez práce, závisí na tom, jaký typ kola jste si vybrali. Existuje více variant a vy si můžete z nich vybírat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud budete mít zájem o elektrokolo, které urazí větší vzdálenosti, tak do něj určitě budete muset vložit více financí. Avšak pravdou je, že mnohdy nepotřebujete na motoru najezdit spoustu kilometrů, protože když se vám kolo vybije anebo vy budete chtít, tak na něm můžete jezdit, jako na normálním kole. Takže můžete si dělat zdravé projížďky a pustit si motor třeba jen, když bude před vámi kopec a podobně.

Kolo dle vašich potřeb

Tak jako jste zvyklí na cestovní či horské kolo, tak si můžete vybírat i v nabídce elektokol, protože není pouze jeden univerzál, ale existuje jich hned několik. Můžete si zakoupit skládací kolo, které je praktické, když si jej chcete sebou vzít na dovolenou, ale klidně můžete mít i upravené kolo pro terén a podobně, prostě všechno, co si jen přejete. Samozřejmě, že dalším aspektem je materiál, z něhož může být kolo vyrobeno a také velikost kola, protože starší malý člověk potřebuje jinou výšku kola, než mladý svalnatý muž či drobná žena.

Pro koho je kolo nejlepší?

Samozřejmě, že tento typ kola je vhodný pro každou generaci. Avšak pokud někoho uvidíte sedět na tomto speciální kole, které nevyžaduje vaši sílu, tak ve většině případů půjde o staršího člověka, protože tyto kola jsou u důchodců nyní velice oblíbené. Navíc jsou právě pro tuto generaci velkým pomocníkem, protože díky elektrokolům se mohou i starší nemocní lidé svobodně pohybovat.

Jak kolo ovládat?

Ovládání tohoto kola je velice jednoduché. Vše funguje, tak jako na normálním kole, avšak je zde navíc motorek. A k němu samozřejmě i páčka, pomocí které můžete přidávat sílu, abyste jeli rychleji. Brzy jsou klasické a fungují na stisknutí páčky. A ani těmto speciálním kolům nechybí přehazovačka, v případě, že pojedete bez elektriky, tak aby jízda nebyla tolik namáhavá, a vy si můžete přehodit na nižší stupeň.

 

Jízda na kole je velice zdravá, ale mnohdy také namáhavá, a tak si to můžeme trochu usnadnit, zejména pokud se jedná o nemocné lidi v letech, protože ti díky elektrokolu dostanou to, co jim chybí.

Comments are closed.

Scroll To Top