Neděle, 3. března , 2024

Když máte doma prvňáčka

Doba zápisů do první třídy je dávno pryč a je tady září, kdy nastává skutečný nástup do očekávané i obávané školy. K Vánocům už budoucí prvňáčkové dostali možná tašku do školy a vybavení jako penál, pastelky, kufřík na výtvarnou východu a podobně. Co vás ale v momentě kdy vaše dítě začne chodit do školy čeká?

Je toho hodně. Kromě toho, že budete muset nakoupit pomůcky, pak začínají povinnosti nejen vašim dětem, ale především i  vám. Budete muset dohlížet na to, aby vše fungovalo a aby se dítěti ve škole dařilo.

Večer budete připravovat tašku do školy na další den. Dítěti nesmí chybět nic, co bude ve škole druhý den potřebovat. Další věc je svačina. Za nás se dostávala suchá houska a mléko, v lepším případě někdy i kousek salámu. Dneska vám zadarmo nikdo nedá ani tu housku a proto dětem do školy musíte svačinu připravit sami.

Je to věc, na kterou nesmíte nikdy zapomenout a pro jistotu raději dejte do kapsičky v tašce peníze, to kdyby náhodou, tak aby si mohl ve škole svačinu koupit. Určitě každá škola nabízí možnost koupení si svačiny přímo ve škole. S vaším prvňáčkem, pak budete také muset dělat úkoly a učit se s ním.

Každodenní příprava do školy zabere i několik hodin. Budete se muset společně učit  číst, psát, počítat a připravovat se na to, své dítě na to, aby ve škole mělo dobré výsledky. Třídní schůzky se pro vás stanou noční můrou. Nejspíše si budete myslet, jak vše dobře zvládáte, ale většinou vás učitelé vyvedou z omylu.

Na děti jsou totiž kladeny velké nároky a není snadné toto tempo zvládat. Školní povinnosti jsou tu a vy se jich jen tak nezbavíte. Bude to pro vás i pro vaše dítě zápřah. Připravte se na to, že váš malý žák bude stále něco hledat a ztrácet. Ve školce mělo svojí poličku a tam oblečení na ven a boty, ale ve škole toho bude mít mnohem více na starosti a spoustu věcí si prostě neuhlídá.

Comments are closed.

Scroll To Top