Úterý, 5. března , 2024

Čemu jsme věřili jako malí

Děti věří téměř všemu, co se jim napovídá a je to samozřejmě proto, že nemají vlastní rozum. Nebyli jsme však jiní. Také jsme věřili tomu, že děti nosí vrána a čáp. Později pak tomu, že se dětí rodí z břicha maminky a to tak, že se mamince břicho rozřízne a miminko se z něj vyndá. Věřili jsme také tomu, že když budeme šilhat, tak nám to zůstane.

Jsou věci, které nám rodiče neustále vtloukali do hlavy a my jste tomu věřili stejně tak, jako naše děti věří v některé nesmysly, které jim říkáme my. Každý z nás bez výjimky věřil tomu, že dárky nosí Ježíšek a každému z nás pak také bylo líto to, když zjistil, že to tak není.

Dále jsme pak věřili na to, že ne Velikonoce nám sladkosti a vajíčka přinesl zajíček a že když budeme zlobit, tak si nás čert vezme do pytle. Věřili jsme také v to, že když my koukáme na televizi, tak ti lidé, kteří v ní jsou, vidí zase nás, dále pak to byly věci, jako že když někomu dáme pusu, tak už si ho musíme vzít a dost možná s ním také budeme čekat miminko.

Rodiče nám říkávali, že pokud máme někoho hodně rádi, tak budeme mít miminko a tak jsme se podvědomě báli toho, že to miminko skutečně přijde a to velmi brzy, pokud jsme se zamilovali.

Dále jsme věřili v to, že když budeme kopat hluboko do země, tak vykopeme poklad, že když si zakryjeme oči, tak nás nikdo nevidí, že babička vypadá staře odjakživa… Bylo toho hodně, čemu jsme věřili a dnes se tomu musíme smát.

Sami ale svým dětem podobné věci také říkáme. Určitě jim říkáme, že dárky nosí Ježíšek a že pokud bude vaše dítě zlobit, tak si pro něj přijde čert a vezme si ho do pytle. Moje dcera například věří tomu, že když si neuklidí hračky před spaním, tak si pro ně večer přijde zloděj a odnese si je a proto se všechny hračky musí večer uklidit. Musím říct, že tato finta u nás funguje velice dobře a že dcera díky tomu uklízí.

Comments are closed.

Scroll To Top