Pátek, 9. června , 2023

Jednoduchý návod, jak vybrat správnou autobaterii

image_new (1)Zlobí vás startování, nebo dokonce svítí kontrolka autobaterie na palubní desce? Problém může být v dobíjení, ale i samotném akumulátoru. Když doslouží, jednoduše přestane dostačovat pro komfortní startování a při nižších teplotách vám automobil nemusí naskočit už vůbec. Výměna naštěstí není složitá, ovšem důležitý je výběr správného typu. Jak si s tím poradit a zvolit co nejlépe?

Vhodný typ

Každý automobil má jiné požadavky a platí to i v oblasti autobaterií. Ty se liší svými rozměry, které by měly být takové, aby zapadly do nosiče ve vozidle. Dalším důležitým parametrem je kapacita uváděná v ampér hodinách. Jedná se údaj říkající, kolik energie bude akumulátor dodávat za určitou časovou jednotku. Zajímat nás bude i další číslo, které udává hodnotu startovacího proudu. Je potřeba nepodceňovat minimální hodnotu a počítat i s tím, že dieselové motory jsou v tomto ohledu trochu náročnější. Naopak neplatí, že čím vyšší hodnota, tím lepší. Příliš silný startovací proud může více poškozovat startér a snižovat dobu jeho životnosti.

Kde najít doporučení výrobce?

Základem správné volby je zjištění, jaký typ vaše vozidlo potřebujete. Tuto klíčovou informaci naleznete v manuálu k autu, kde zjistíte minimální startovací proud, doporučenou kapacitu a variantu pólování. Co ale dělat, když manuál nemáte? Vyhledejte si na internetu filtrování vhodných autobaterií podle typu vašeho vozidla, což najdete například na těchto stránkách – https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/, kde si rovnou můžete nejvhodnější variantu zakoupit.

Do obchodu nemusíte, protože vám ji přivezou

Auto-baterie nepatří mezi lehké součástky a váží několik kilogramů. Tahat ji proto z obchodu většinou není příliš pohodlné. Naštěstí si můžete vybrat nejvhodnější typ z pohodlí domova a objednat si doručení až domů. To bývá při nákupu nového akumulátoru zdarma. Ušetříte si tak cestu i starosti. Ti zručnější se mohou pustit i do výměny svépomocí, ale pokud si na to netroufáte, provedou vám tento jednoduchý zákrok snad v každém autoservisu.

Comments are closed.

Scroll To Top