Středa, 4. října , 2023

Dětské židle potřebují již předškoláci

 

Naše děti během svých dětských let prostřídají celou řadu židlí. Tou nejdůležitější je však ta, ve které absolvují svá školní léta. Pořídit ji je vhodné již předškolákovi.

První dětské židle – začíná se jídelní židličkou

Jakmile se naše dítě, batole, poprvé posadí, potřebuje svoji první židli. V té zatím spíše jenom jí, avšak židličky s dobře navrženým pultíkem jsou vhodné i pro první samostatné aktivity. Některé děti se svojí jídelní židličkou vydrží dlouho, jiné vám rychle vysvětlí, že chtějí s vámi stolovat na stejné židli, jako máte vy. Co na tom, že z nich nedosáhnou na stůl a nejsou pro batolata zrovna bezpečné. Nehádejte se s batoletem. Tuhle válku nevyhrajete!

Později, do předškolního věku, vystřídá dítě ještě několik židlí

Bude potřebovat svoji první židli k prvnímu stolku. To ještě není plnohodnotná pracovní židle. Jde spíše o lavici. Dítě potřebuje též židličku, díky které si vyleze k umyvadlu, nebo jinam, kam zrovna touží. Může mít též své minikřesílko ke čtení či k pohádkám v televizi.

Čas na pravou pracovní židli pak přichází ve věku kolem pěti let. Doma máte předškoláka, ten už by měl mít zájem o různé samostatné aktivity u svého pracovního stolu. Především o kreslení, ale mnohdy už i o první pokusy se psaním. Pro nástup do školy je dětská židle k pracovnímu stolu naprostou nezbytností.

Dětské židle pro školáky

Školák již potřebuje kvalitní židli na kolečkách, se kterou se snadno u stolu manipuluje a nemusí se na ní sedět stacionárně. Židle by měla být schopna podpořit správné návyky, co se týče sezení. Měla by být rovněž různě nastavitelná, abyste byli schopni židli přizpůsobit aktuální výšce dítěte. U dětských židlí oceníte snadno omyvatelný povrch, případně povrch vzdušný, díky kterému není na židli nepříjemné sedět ani v horkém počasí. Dětské židle by měly být schopny s dětmi prožít několik školních let.

Primazidle.cz – to jsou i dětské židle

E-shop Primazidle.cz má ve svém sortimentu především kancelářské židle, ale i dětské židle, konferenční židle, jídelní židle, barové židle a jídelní stoly. Židlemi dokáže vybavit každou firmu a rovněž každou domácnost. Zajímavý sortiment nabízí designové kousky i velice kvalitní nadčasové židle.

Comments are closed.

Scroll To Top