Čtvrtek, 29. února , 2024

Čištění bazénu s pomocí filtrace není jen sezonní záležitostí

Venkovní bazény, domácí mini plovárny i vířivky s průzračnou vodou jsou snem každé hospodyňky i občasného návštěvníka bazénu. Absolutní čistoty lze jednoduše dosáhnout zvolením správného postupu i pořízením zařízení se zabudovanou spolehlivou technologií. Mechanicky ovládaná sítka pro vyjmutí viditelných nečistot mají být samozřejmou součástí bazénového příslušenství, stejně jako odpovídající bazénová filtrace.

Efektivní čištění s minimem údržby a výměny zaručuje písková filtrace

Písková bazénová filtrace je sice o krapet dražší než kartušová, zato se pyšní delší životností. Její náplň není třeba vyměňovat tak často jako kartuše. Suma sumárum je filtrování s pomocí písku jednodušší, nenáročnější na údržbu a efektivnější. Jak písková filtrace funguje? Na přírodní bázi se uvnitř filtračního tělesa zachycují i mikroskopická tělíska ze znečištěné vody. Podstata filtrování spočívá v protékání vody skrz náplň zachycující nečistotu, vyčištěná voda se následně vrací zpět do vodní nádrže.

Na jakém principu filtrace funguje?

Filtrační náplň tvoří vrstvy křemičitého písku různé velikosti a hrubosti, které můžou být doplněny o vrstvy materiálu se specifickými vlastnostmi. Filtrace s menším počtem vrstev si klade větší nároky na následnou chemickou úpravu vody. Viděno jednoduchou matematikou – pořízením filtrace s více vrstvami není třeba tolik používat čisticí chemické prostředky. Pokud jsou mezery mezi zrnky moc velké, dají se zacelit s využitím speciálního kolagulátu. Kolagulát zachytí i velice jemné částice a při praní se s nečistotami vyplaví do kanalizace. Co se týče čištění filtrace, písek stačí jednou týdně proprat a dále ji lze používat. Celá písková náplň se vyměňuje jednou za dva až tři roky.

Albixon a.s. dodává filtrace, chemii a další bazénové příslušenství

Bazénový specialista Albixon a.s. dodává jak bazénové filtrace, tak chemii na čištění a další příslušenství potřebné k bezchybnému fungování domácích i veřejných bazénů. Zájemci seženou tepelná čerpadla, teploměry nebo vysavače. Nenechte si bazén prorůst nečistotami a kalem, když jsou čištění a údržba tak jednoduché. Informace o produktech a správných postupech naleznete na stránkách www.albixon.cz/.

Comments are closed.

Scroll To Top