Pátek, 9. června , 2023

Čím nás láká Řecko

Většině lidí se při zmínce o Řecku vybaví starověké stavby, archeologická naleziště a moře. Teoreticky je to pravda. Na pobřeží Středozemního moře lze skutečně obdivovat historii a Řecko se rozkládá na pevnině, poloostrovu Peloponés a více než 6000 menších ostrovů. Pouze 227 z nich je obydlených. Ale nejen tím je země lákavá.

moorpheus / Pixabay

Něco z historie

Každý, kdo navštíví Řecko, by se měl povinně zastavit v hlavním městě Atény. Nachází se tam známý Parthenon, který je součástí většího archeologického naleziště Akropolis. Další nutnost k vidění je Olympia na ostrově Peloponés, kde se zrodily olympijské hry. Pohled na původní olympijský stadion a chrám boha Dia je nezapomenutelný. Jestliže vás zájezdy do Řecka lákají z důvodu lásky k historii, nevynechejte určitě ani Národní archeologické muzeum v Aténách a archeologické muzeum v Soluni.

Náboženské památky

Řecko je důležitým místem pro pravoslavné křesťanství. Nachází se tam mnoho klášterů, některé pochází už z 11. století. Jedním z míst, kde jsou ty nejzachovalejší, je již zmiňovaná Soluň, odkud k nám mimochodem přišli Cyril a Metoděj.

Válení na pláži

Řecko má mnoho tisíc kilometrů pobřeží, mezi nejhezčí pláže patří třeba ty na Peloponésu. Do top 10 se dále nominují pláže na ostrově Skiathos, Mykonos a Santorini. Lidé si je oblibují z různých důvodů – někde to žije v noci, jinde najdete lákavé bílé oblázky nebo windsurfing a vodní lyžování. Dovolená Řecko není jen pro ty, co se rádi válí celé dny na pláži. Zábavu lze u moře najít i jinak.

Potěšení pro chuťové buňky

Řecko je největším světovým vývozcem extra panenského olivového oleje. Pokud máte rádi mléčné výrobky, radost vám jistě udělají řecké sýry a jogurty. Řekové jsou známí svými speciálními druhy sýrů. Zapijete je dobrým vínem, v Soluni ochutnáte plody moře, na ostrově Sifnos cizrnovou polévku. Kuchyně je tu bohatá.

Mějte na paměti, že čas na objednávání dovolené se blíží mílovými kroky. Už teď seženete first minute Řecko.

Comments are closed.

Scroll To Top